Geplaatst op:

15 grootste containerhavens EU

Terwijl we in 2023 een daling zagen in de meeste havens, wordt 2024 gekenmerkt door groei. In vijf van de vijftien havens zelfs met dubbele cijfers. De haven van Rotterdam behoudt met 13,82 miljoen TEU haar nummer 1 positie, op de voet gevolgd door Antwerpen-Brugge met 13,53 miljoen TEU.

Vorig jaar was de containeroverslag van de vijftien belangrijkste Europese havens samen goed voor 76,8 miljoen TEU, in 2023 was dit 72,5 miljoen TEU. Op wat verschuivingen na is de top-15 stabiel gebleven. In de top drie liet Antwerpen-Brugge de grootste groei zien met 8,1%. Valencia is naar de vierde plaats gestegen dankzij een prestatie van +14,2%. Gioia Tauro, HAROPA en Gdansk lieten ook een mooie stijgende lijn zien.

De impact van de Rode Zee-crisis was het meest merkbaar in de Griekse haven Piraeus. Schepen die normaal deze haven aandeden werden omgeleid als gevolg van de Houthi-aanvallen, terwijl Westelijke Middellandse Zee-havens zoals Barcelona en Sines hier juist van profiteerden. Dit blijkt uit de top-15 die havenprofessor Theo Notteboom heeft gepubliceerd op Port Economics.

dinsdag 14 april 2026

Nederlandse schepen in afwachting in Hormuz

Onzekerheid blijft rond Nederlandse schepen in de Straat van Hormuz. Bijna honderd schepen wachten op duidelijkheid.

donderdag 23 april 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

maandag 13 april 2026

Uitbreiding team Jordex: Anass en Samirah

Nieuwe gezichten, nieuwe energie! Bij Jordex blijven we bouwen aan ons team en daar horen natuurlijk ook nieuwe collega’s bij. We stellen ze graag aan je voor

donderdag 09 april 2026

Hoge vraag zorgt voor druk op luchtvrachtcapaciteit

De wereldwijde luchtvrachtmarkt staat momenteel onder druk. De aanhoudend hoge vraag zorgt ervoor dat capaciteit snel wordt ingevuld en tarieven stijgen.

dinsdag 07 april 2026

Wegvervoerders slaan handen ineen tegen wachttijden ECT

Oplopende wachttijden zorgen voor onrust in het containervervoer. Vervoerders uit Rotterdam vragen om snellere doorstroming, gesprekken met ECT volgen opnieuw

vrijdag 10 april 2026

Voorzichtig herstel in de Straat van Hormuz

Na het staakt-het-vuren tussen de VS en Iran is de Straat van Hormuz tijdelijk weer open voor scheepvaart.

dinsdag 17 maart 2026

CER-TEX: wat betekent dit voor jouw import en logistiek?

Op 2 maart heeft de EU een grote stap gezet in het digitaliseren van grensprocessen. Met CER-TEX wordt het invoerproces een stuk sneller en efficiënter.

dinsdag 17 maart 2026

Jordex x Delft Solar Team

Jordex is een partnership aangegaan met het Delft Solar Team en daar zijn we best trots op. Wij gaan het team ondersteunen als dé logistieke partner.

Wij gebruiken cookies. Learn more