Geplaatst op:

Lage waterstanden: wat verandert er voor jouw zending?

Door de aanhoudende droogte staan de waterstanden op delen van de Lek, Rijn en Maas lager dan normaal. Dat heeft direct invloed op de binnenvaart. Schepen kunnen minder diep varen en daardoor minder lading meenemen.

Om transporten volgens planning uit te voeren, zijn in sommige gevallen extra schepen nodig om dezelfde hoeveelheid goederen te vervoeren. Dat vergroot de vraag naar beschikbare binnenvaartcapaciteit en kan invloed hebben op de planning van transporten.

Lage Waterstand Toeslag (LWS) Door de huidige situatie geldt vanaf 15 juli een Lage Waterstand Toeslag (LWS) voor transporten via de Lek, Rijn en Maas.

Wat betekent dit voor jouw transport? De lage waterstanden kunnen gevolgen hebben voor:

  • het maximale laadgewicht van jouw zending;

  • de beschikbaarheid van binnenvaartcapaciteit;

  • vaarschema's en doorlooptijden;

  • de transportkosten door de geldende laagwatertoeslag.

De binnenvaart blijft op dit moment grotendeels operationeel. We volgen de ontwikkelingen op de voet en houden de waterstanden dagelijks in de gaten. Verandert de situatie, dan schakelen we direct en zoeken we samen naar de beste oplossing voor jouw transport.

Heb je vragen over de gevolgen voor jouw zendingen of logistieke planning? Neem gerust contact op met jouw Jordex-contactpersoon. We denken met je mee en zorgen voor een passende oplossing.

donderdag 16 juli 2026

Lage waterstanden: wat verandert er voor jouw zending?

Door lage waterstanden op de Nederlandse rivieren verandert de binnenvaart. Lees wat dit betekent voor capaciteit, planning en transportkosten.

maandag 13 juli 2026

Top-10 meest efficiënte havens ter wereld

De tien efficiëntste havens van dit jaar laten zien dat operationele discipline, digitalisering en strakke planning het verschil maken.

woensdag 15 juli 2026

Komkommertijd? Niet in de logistiek.

De zomer is begonnen. Koffers gaan richting de zon, maar ondertussen blijven de komkommers gewoon onderweg. En dat zijn er nogal wat.

woensdag 15 juli 2026

Uitbereiding team Jordex: Davey en Dennis

Nieuwe collega's betekenen nieuwe kennis en nieuwe energie. Davey en Dennis zijn gestart bij Jordex en brengen allebei mooie ervaring mee.

vrijdag 10 juli 2026

Wereldwijde havencongestie piekt

Meer dan 10% van de wereldwijde containervloot lag begin juli vast door extreme havencongestie. Het hoogste niveau in vier jaar.

vrijdag 19 juni 2026

Uitbreiding team Agencies Belgium: Tomislav, Ingmar en Glenn

Begin dit jaar openden we ons tweede Jordex Agencies kantoor. Met trots stellen we het team in Antwerpen aan jullie voor.

dinsdag 14 juli 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

vrijdag 19 juni 2026

Vooruitblik zeevracht: tijdig plannen blijft belangrijk

De beschikbaarheid van containers en ruimte op de schepen blijft beperkt, waardoor tijdig plannen belangrijker is dan ooit.

Wij gebruiken cookies. Learn more