Geplaatst op:

Aankondiging aanpassing uitvoeraangiften

De Douane heeft een aanpassing binnen de uitvoeraangiften aangekondigd. Binnenkort is het niet meer toegestaan om goederen vanuit Nederland te exporteren zonder EU-entiteit.

Wanneer u uw goederen die in het vrije verkeer zijn gebracht vanuit het Europese grondgebied wilt exporteren, is het uitvoerdocument EX-A vereist. Of u als exporteur nu in Nederland, Europa of buiten Europa gevestigd bent, maakt niet uit. Als niet-EU-onderneming kunt u momenteel een indirecte vertegenwoordiger bij de douane tot gemachtigde benoemen voor het registreren van het uitvoerdocument. Dat zal binnenkort niet meer worden geaccepteerd.

Zodra alle geldende kabinetsmaatregelen rondom het coronavirus van de baan zijn, wordt de nieuwe douane-richtlijn binnen vijftien dagen van kracht. Bedrijven buiten de EU mogen dan niet langer meer als exporteur optreden voor de export vanuit Nederland, ook niet via een indirecte vertegenwoordiger bij de douane.

Het opzetten van een EU-entiteit of een bedrijf oprichten via een "trust" maatschappij zijn dan nog de enige manieren om als niet-EU-onderneming goederen vanuit Nederland te kunnen exporteren.

Laatste nieuws

dinsdag 13 januari 2026

Team Jordex Facts 2025

In 2025 stond ontwikkeling in mensen, kennis en vitaliteit centraal. We hebben het jaar vormgegeven, alle cijfers onder de loep genomen.

dinsdag 13 januari 2026

Beperkingen Euromax vanaf 16 januari

ECT stapt op 17 januari 2026 over op een nieuw TOS op de Euromax. Om deze overgang goed uit te voeren worden de terminalactiviteiten vanaf 16 januari beperkt.

maandag 12 januari 2026

Uitbreiding team Jordex: Floris en Ernest

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

maandag 12 januari 2026

Tien gouden regels voor zakendoen in de Golfregio

Zakendoen in de Golfregio vraagt om meer dan alleen een goed product of dienst. De culturele en zakelijke spelregels verschillen van Europa.

maandag 08 december 2025

Uitbreiding team Jordex: Fleur, Jurriaan, Meike

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

dinsdag 09 december 2025

Tijdelijke vertraging bij keuringen van gevogelte

Importeurs van veterinaire of keurplichtige goederen kunnen op dit moment te maken krijgen met langere doorlooptijden bij de keuringen.

maandag 08 december 2025

Wachttijden lopen op: wegvervoerders trekken aan de bel

Het is extreem druk in de Rotterdamse haven, waardoor ritten van wegvervoerders vertragen of zelfs stilvallen.

vrijdag 05 december 2025

Beperkte scheepscapaciteit aanloop Chinees Nieuwjaar 2026

Op 17 februari 2026 begint voor Chinezen en Hongkongers het jaar van het paard. Deze nationale vakantie is iets om als importeur nu al rekening mee te houden.

Wij gebruiken cookies. Learn more