Geplaatst op:

Amerika nu wel of niet als eerste?

Donald Trump is inmiddels alweer een jaar de president van de Verenigde Staten. Hoe zit het met zijn belofte aan de Amerikaanse kiezers om de VS op één te plaatsen?

Zijn belofte aan de Amerikaanse kiezers om de VS op één te plaatsen, was reden voor economische analisten om te vrezen voor importheffingen op buitenlandse producten. Daarmee keerde Trump zich tegen diverse vrijhandelsverdragen die de VS al gesloten had, of nog over in onderhandeling was.

Na een jaar presidentschap kunnen we concluderen dat Trump het voorlopig nog altijd bij woorden houdt. Zo zei de Amerikaanse president op het World Economic Forum in Davos open te staan voor vrijhandel zolang die wel goed georganiseerd en wederkerig is. In de ogen van Trump zorgt ‘aasgierengedrag’ van bepaalde landen ervoor dat de wereldmarkt verstoord wordt. De president beloofde dan ook niet langer weg te kijken indien er oneerlijke wereldhandel plaatsvindt.

In zijn speech op het World Economic Forum liet de Amerikaanse president het ook niet na om zichzelf te prijzen. Zo claimde Trump een groei in ondernemersvertrouwen en records op de beurzen, lage werkloosheidcijfers en de algehele groei in de Verenigde Staten. Volgens de president ziet de wereld nu een wederopstanding van een krachtig en welvarend Amerika. Trump zette tijdens zijn speech de Verenigde Staten dan ook in de etalage als sterke zakenpartner "America first, does not mean America alone".

Ondanks dat Donald Trump een jaar aan het roer van de Verenigde Staten staat, is er dus nog altijd genoeg reden voor investeerders en bedrijven om zaken te doen met de Verenigde Staten. Jordex heeft als logistieke dienstverlener dan ook de kennis en ervaring in huis voor uw Trans-Atlantische transporten.

Laatste nieuws

dinsdag 10 februari 2026

Jordex Agencies: Eén jaar onderweg, volle kracht vooruit!

Een jaar geleden zette de Jordex Group een nieuwe koers uit met de opening van Jordex Agencies. Een spannende stap, maar wel één precies op het juiste moment.

dinsdag 10 februari 2026

Vijf dingen om te weten over Ramadan

De Ramadan is voor miljoenen mensen wereldwijd een periode van bezinning, saamhorigheid en tradities. In 2026 is de Ramadan 17 februari tot 19 maart.

maandag 09 februari 2026

Storm Golf van Biskaje ontregelt scheepvaart

Zware stormen in de Golf van Biskaje veroorzaken momenteel vertragingen in de internationale scheepvaart. Schepen onderbreken hun reis of maken een omweg.

maandag 09 februari 2026

Vrijhandel met India: kansen voor logistiek en export

EU en India sluiten vrijhandelsakkoord. Lagere heffingen en nieuwe kansen voor Europese export van onder andere auto’s, machines, en farmaproducten.

maandag 09 februari 2026

Chinees Nieuwjaar 2026: vijf feiten die je moet weten

Op 17 februari 2026 begint het Chinees Nieuwjaar en start het Jaar van het Paard. Wat maakt deze tijd zo bijzonder? Dit zijn vijf feiten die je moet weten.

dinsdag 10 februari 2026

Uitbreiding team Jordex: Luna en Thimon

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

dinsdag 13 januari 2026

Team Jordex Facts 2025

In 2025 stond ontwikkeling in mensen, kennis en vitaliteit centraal. We hebben het jaar vormgegeven, alle cijfers onder de loep genomen.

dinsdag 13 januari 2026

Beperkingen Euromax vanaf 16 januari

ECT stapt op 17 januari 2026 over op een nieuw TOS op de Euromax. Om deze overgang goed uit te voeren worden de terminalactiviteiten vanaf 16 januari beperkt.

Wij gebruiken cookies. Learn more