Geplaatst op:

Argentinië zet in op digitalisering

Vanaf 20 augustus zal de Argentijnse douane het indienen van het Import Cargo Manifest (MANI) digitaliseren. Hiermee zet Argentinië verdere stappen richting het digitaliseren van haar douaneprocessen.

Het Import Cargo Manifest is een document waarmee de Argentijnse douane, voor vertrek vanuit de haven van herkomst, voorzien wordt van informatie over de lading. Met de digitalisering van dit document, dient het document tijdig via het Malvina-computersysteem (SIM) ingediend te worden.

Dit proces omvat de digitalisering van ongeveer 70.000 documenten per maand. Hiermee wordt het gebruik van papier verminderd, alsmede de circulatiekosten om de documenten fysiek af te leveren. Bovendien zal de vereenvoudiging van deze procedure efficiëntere controles door de douane mogelijk maken.

Te beginnen met de eerste fase vanaf 20 augustus, zal de implementatie van deze maatregel in totaal vier fasen doorlopen. Geschat wordt dat alle gepresenteerde manifesten tegen het einde van het jaar op een uniforme en digitale manier zullen worden gedaan.

Laatste nieuws

maandag 13 juli 2026

Top-10 meest efficiënte havens ter wereld

De tien efficiëntste havens van dit jaar laten zien dat operationele discipline, digitalisering en strakke planning het verschil maken.

woensdag 15 juli 2026

Komkommertijd? Niet in de logistiek.

De zomer is begonnen. Koffers gaan richting de zon, maar ondertussen blijven de komkommers gewoon onderweg. En dat zijn er nogal wat.

woensdag 15 juli 2026

Uitbereiding team Jordex: Davey en Dennis

Nieuwe collega's betekenen nieuwe kennis en nieuwe energie. Davey en Dennis zijn gestart bij Jordex en brengen allebei mooie ervaring mee.

vrijdag 10 juli 2026

Wereldwijde havencongestie piekt

Meer dan 10% van de wereldwijde containervloot lag begin juli vast door extreme havencongestie. Het hoogste niveau in vier jaar.

vrijdag 19 juni 2026

Uitbreiding team Agencies Belgium: Tomislav, Ingmar en Glenn

Begin dit jaar openden we ons tweede Jordex Agencies kantoor. Met trots stellen we het team in Antwerpen aan jullie voor.

dinsdag 14 juli 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

vrijdag 19 juni 2026

Vooruitblik zeevracht: tijdig plannen blijft belangrijk

De beschikbaarheid van containers en ruimte op de schepen blijft beperkt, waardoor tijdig plannen belangrijker is dan ooit.

donderdag 18 juni 2026

Voorzichtig herstel in het Midden-Oosten

Na maanden van verstoringen lijken de eerste logistieke knelpunten in het Midden-Oosten langzaam af te nemen.

Wij gebruiken cookies. Learn more