Geplaatst op:

Australië en Nieuw-Zeeland kondigen BMSB-maatregelen af

Als reactie op de snelle expansie van de Brown Marmorated Stink Bug (BMSB) in Europa en Noord-Amerika vereisen Australië en Nieuw-Zeeland vanaf 1 september 2020 een verplichte fumigatiebehandeling voor goederen met een hoog risico.

Om plagen te voorkomen hebben Australische en Nieuw-Zeelandse autoriteiten maatregelen afgekondigd voor het hoog risicoseizoen. Bepaalde goederen die in de risicolanden van het doelwit worden vervaardigd of vanuit die landen over zee worden verscheept, zullen aan BMSB-maatregelen worden onderworpen. Dat betekent dat de container met uw goederen gefumigeerd moeten worden alvorens deze op het schip wordt geladen. Bekijk hier of uw lading risicogoed is, of zelfs onder een hoog risicogoed valt.

De BMSB-seizoenmaatregelen zijn van toepassing op goederen die vanaf 1 september 2020 worden verscheept (verzonden aan boord) en die tegen 31 mei 2021 in Australië of Nieuw-Zeeland aankomen.

Net als bij de vorige BMSB-risicoseizoenen is het de verantwoordelijkheid van u om te voldoen aan de verwerkings- en certificerings-/rapportage-eisen voor uw lading, die wordt gecategoriseerd als risicogoederen. Wij adviseren u graag in het laten uitvoeren van een fumigatiebehandeling in overeenstemming met de vereisten. Neem voor meer informatie contact op met uw Jordex contactpersoon.

Laatste nieuws

donderdag 16 juli 2026

Lage waterstanden: wat verandert er voor jouw zending?

Door lage waterstanden op de Nederlandse rivieren verandert de binnenvaart. Lees wat dit betekent voor capaciteit, planning en transportkosten.

maandag 13 juli 2026

Top-10 meest efficiënte havens ter wereld

De tien efficiëntste havens van dit jaar laten zien dat operationele discipline, digitalisering en strakke planning het verschil maken.

woensdag 15 juli 2026

Komkommertijd? Niet in de logistiek.

De zomer is begonnen. Koffers gaan richting de zon, maar ondertussen blijven de komkommers gewoon onderweg. En dat zijn er nogal wat.

woensdag 15 juli 2026

Uitbereiding team Jordex: Davey en Dennis

Nieuwe collega's betekenen nieuwe kennis en nieuwe energie. Davey en Dennis zijn gestart bij Jordex en brengen allebei mooie ervaring mee.

vrijdag 10 juli 2026

Wereldwijde havencongestie piekt

Meer dan 10% van de wereldwijde containervloot lag begin juli vast door extreme havencongestie. Het hoogste niveau in vier jaar.

vrijdag 19 juni 2026

Uitbreiding team Agencies Belgium: Tomislav, Ingmar en Glenn

Begin dit jaar openden we ons tweede Jordex Agencies kantoor. Met trots stellen we het team in Antwerpen aan jullie voor.

dinsdag 14 juli 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

vrijdag 19 juni 2026

Vooruitblik zeevracht: tijdig plannen blijft belangrijk

De beschikbaarheid van containers en ruimte op de schepen blijft beperkt, waardoor tijdig plannen belangrijker is dan ooit.

Wij gebruiken cookies. Learn more