Geplaatst op:

Belang van een goede VGM aanleveren

Om de veiligheid aan boord van schepen te vergroten is het wegen van containers voordat ze aan boord worden geladen verplicht. Voor elke exportcontainer moet een geverifieerd brutogewicht worden opgegeven door de verlader.

Om te voorkomen dat de stabiliteit van zeeschepen in gevaar komt en de hoeveelheid containers aan boord te groot is, is de weegplicht vier jaar geleden verplicht gesteld. In de praktijk kwamen de werkelijke gewichten van containers vaak niet overeen met de in de scheepsdocumenten opgegeven brutogewichten.

De verlader is verantwoordelijk voor de opgave van het juiste gewicht. Die moet daarom het brutogewicht (VGM – Verified Gross Mass) kunnen verifiëren. De verlader weegt of kan de beladen container op twee manieren laten wegen:

De beladen container fysiek (laten) wegen door middel van een gecertificeerd weegwerktuig, zoals een gekalibreerd weeginstrument of weegbrug.
Het toepassen van een goedgekeurde berekeningswijze; het optellen van het gewicht van lading, verpakkingsmateriaal, de massa van pallets en het stuwagemateriaal en leeg containergewicht (tare weight container) zoals dit is verstrekt door de degene die de container beschikbaar stelt. Ook hier dienen de gewichten van de individuele pakstukken vastgesteld te zijn door te wegen met gekalibreerde en gecertificeerde weegschalen.

Containers die zonder VGM op de terminal worden afgeleverd, zullen niet aan boord van het schip worden geladen. Daarnaast ontvangt u een boete/toeslag van de betreffende rederij.

Vragen over het VGM? Neem dan contact op met uw Customer Service contactpersoon binnen Jordex.

Laatste nieuws

maandag 05 oktober 2026

EUDR komt eraan: ben jij voorbereid?

De Europese Ontbossingsverordening (EUDR) komt eraan. De invoering is uitgesteld, maar de nieuwe verplichtingen voor bedrijven blijven staan.

maandag 05 oktober 2026

Golden Week: Vijf leuke weetjes

Terwijl wij de herfst ingaan, trekken miljoenen Chinezen eropuit. Deze nationale vakantieweek is ingevoerd om binnenlands toerisme en consumptie te stimuleren

maandag 05 oktober 2026

Uitbreiding team Jordex: Joey, Robin, Marcel, Ivo & Nathalie

We blijven in beweging. De afgelopen maand zijn er vijf nieuwe collega's gestart. Van projects en douane tot data en customer service.

maandag 05 oktober 2026

Van oceaanvaart tot het Oceanium van Diergaarde Blijdorp

Wist je dat het zeewater in het Oceanium van Diergaarde Blijdorp afkomstig is uit de Atlantische Oceaan? Maersk neem schoon water mee aan boord.

dinsdag 29 september 2026

Laagwatertoeslag ingevoerd

Het waterpeil van de Rijn heeft een historisch dieptepunt bereikt. Door de uitzonderlijk lage waterstanden kunnen binnenvaartschepen minder lading meenemen.

donderdag 17 september 2026

Minder schepen door het Panamakanaal

Het Panamakanaal is een belangrijke schakel tussen de Atlantische en de Grote Oceaan. Zo’n 5% van de wereldwijde zeehandel passeert via deze vaarroute.

donderdag 17 september 2026

Jordex Projects en Chartering bestaat 6 jaar

Zes jaar geleden begon Jordex Projects & Chartering, oftewel JPC. Sindsdien zijn er heel wat bijzondere ladingen, routes en projecten voorbijgekomen.

woensdag 16 september 2026

Wachturen: meer dan alleen de lostijd

Wachturen bij wegtransport ontstaan door wachttijd bij laden of lossen en kunnen extra kosten veroorzaken.

Wij gebruiken cookies. Learn more