Geplaatst op:

Blank sailings rondom Golden Week

China en Hong Kong vieren van 1-7 oktober Golden Week. In praktijk komt het erop neer dat bedrijven gesloten zijn, de export vrijwel plat ligt en afvaarten geschrapt worden.

Golden Week begint op National Day, in de volksmond Guo Qing Jie genoemd. Deze feestdag, waarop de stichting van de Volksrepubliek China wordt gevierd, vindt standaard plaats op 1 oktober en wordt uitbundig gevierd met optochten en parades.

Net voor Golden Week wordt het laagseizoen van de containervaart ingewijd. Volgens databureau Sea-Intelligence zijn er alleen al op de grote vaarroutes vanuit het Verre Oosten in twee weken tijd 47 extra blank sailings. Eind oktober, begin november heeft dit weer effect op het aantal afvaarten vanuit Europa naar het Verre Oosten.

De scheepscapaciteit van import- en vervolgens exportzendingen zal de komende tijd beperkt zijn. Wij adviseren je daarom om zendingen zo snel mogelijk bij ons aan te melden, zodat wij deze tegen de beste condities en de meest gunstige tarieven kunnen verschepen. Voor aanvragen of meer informatie kunt u terecht bij uw bekende Jordex contactpersoon.

vrijdag 28 augustus 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

woensdag 26 augustus 2026

Europa wil aanpak voor laagwater

Laagwater is geen tijdelijk probleem meer. De ESC roept de Europese Commissie daarom op om met een Europees laagwaterplan te komen

woensdag 26 augustus 2026

Jordex Air Cargo opnieuw in de Top 50 van NL luchtvracht

Net als vorig jaar staan we met plek 41 stevig gevestigd in de top 50 van de grootste luchtvrachexpediteurs van Nederland.

woensdag 26 augustus 2026

Uitbreiding team Jordex: welkom nieuwe collega's

Nieuwe collega's betekenen nieuwe kennis, ervaring en energie. De afgelopen periode zijn verschillende nieuwe collega's gestart bij Jordex.

woensdag 26 augustus 2026

Congestie Rotterdam verwacht in oktober

De druk op de Rotterdamse haven loopt richting het najaar verder op. Voor oktober wordt rekening gehouden met een nieuwe congestiegolf.

woensdag 05 augustus 2026

Havenstaking Rotterdam 4 september

FNV Havens heeft een havenstaking aangekondigd op vrijdag 4 september.

donderdag 16 juli 2026

Lage waterstanden: wat verandert er voor jouw zending?

Door lage waterstanden op de Nederlandse rivieren verandert de binnenvaart. Lees wat dit betekent voor capaciteit, planning en transportkosten.

maandag 13 juli 2026

Top-10 meest efficiënte havens ter wereld

De tien efficiëntste havens van dit jaar laten zien dat operationele discipline, digitalisering en strakke planning het verschil maken.

Wij gebruiken cookies. Learn more