Geplaatst op:

Blog Celeste: aftellen naar WK 2018

Op 14 juni is het zo ver; dan gaat het WK voetbal in Rusland van start! Al heeft het Nederlands elftal zich dit keer niet weten te kwalificeren, voor mij is er tóch genoeg reden om het WK met spanning te volgen.

Voetbal is in veel opzichten verweven met de Latijns-Amerikaanse cultuur. Brazilië en Argentinië staan erom bekend meer spelers naar Europese clubs te "exporteren", dan enig ander land. Maar ook in andere Latijns-Amerikaanse landen is voetbal verreweg de populairste sport en is deelname aan het WK de ultieme droom.

De voormalige WK-winnaars Uruguay, Argentinië en Brazilië hebben zich dit jaar weer voor het WK in Rusland weten te kwalificeren. Andere Latijns-Amerikaanse landen die dit jaar mee zullen doen zijn Costa Rica, Mexico, Panama en Colombia. Maar ook Peru, het land waar mijn roots liggen, heeft zich voor het eerst sinds 1982 gekwalificeerd!

Afgelopen november was Peru het laatste land dat zich plaatste voor het WK in Rusland. Op het moment dat bekend werd dat Peru doorging, was de blijdschap in de Peruaanse hoofdstad Lima zo groot, dat de seismologische diensten een aardbeving registreerden. Er werd zelfs een nationale feestdag uitgeroepen, waardoor er tot de volgende dag volop feest werd gevierd.

In de aanloop naar het WK wordt er in Peru ontzettend uitgekeken naar de eerste wedstrijd, die op zaterdag 16 juni plaatsvindt tegen Denemarken. Ook in Nederland komt de Peruaanse gemeenschap in beweging om activiteiten rondom het WK te organiseren.

Zelfs na de zomer blijven we in de stemming, want op 6 september vindt een oefenwedstrijd plaats in Nederland, welke tevens de afscheidswedstrijd van voetbalspeler Wesley Sneijder is. Ook ik ben van de partij en zal tussen de menigte van rood-wit-rood, de kleuren van de Peruaanse vlag, te vinden zijn!

Laatste nieuws

dinsdag 17 maart 2026

CER-TEX: wat betekent dit voor jouw import en logistiek?

Op 2 maart heeft de EU een grote stap gezet in het digitaliseren van grensprocessen. Met CER-TEX wordt het invoerproces een stuk sneller en efficiënter.

dinsdag 17 maart 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

dinsdag 17 maart 2026

Jordex x Delft Solar Team

Jordex is een partnership aangegaan met het Delft Solar Team en daar zijn we best trots op. Wij gaan het team ondersteunen als dé logistieke partner.

maandag 16 maart 2026

Golfcrisis zet wereldwijde containervaart onder druk

Omgeleide containerstromen uit de Golfregio zorgen voor extra druk op alternatieve havens, waardoor er congestie dreigt bij grote overslaghubs in Azië.

maandag 16 maart 2026

Uitbreiding team Jordex: Stefan, Jimmy en Kimon

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

dinsdag 17 maart 2026

Havens aan het roer: de snelst groeiende

Niet elke haven bouwt eeuwenlang aan haar reputatie. Sommige groeien in enkele decennia uit tot wereldspelers, zoals de Port of Ningbo-Zhoushan.

dinsdag 10 februari 2026

Jordex Agencies: Eén jaar onderweg, volle kracht vooruit!

Een jaar geleden zette de Jordex Group een nieuwe koers uit met de opening van Jordex Agencies. Een spannende stap, maar wel één precies op het juiste moment.

dinsdag 10 februari 2026

Vijf dingen om te weten over Ramadan

De Ramadan is voor miljoenen mensen wereldwijd een periode van bezinning, saamhorigheid en tradities. In 2026 is de Ramadan 17 februari tot 19 maart.

Wij gebruiken cookies. Learn more