Geplaatst op:

Blog Celeste: wegdromen naar Mexico

Voordat de donkere dagen écht een feit worden, ben ik er begin deze maand even tussenuit geglipt naar Mexico. De perfecte vakantiebestemming waardoor ik nog verliefder ben geworden op Latijns-Amerika.

Wist u dat drie van de 7 Nieuwe wereldwonderen zich in Latijns-Amerika bevinden? U bent vast bekend met het Cristo Redentor beeld van Christus in Rio de Janeiro in Brazilië of de Inca ruïnes Machu Picchu in Peru. Tijdens mijn vakantie in Mexico heb ik de Chichen Itza bezocht, de Maya tempels die vooral indrukwekkend zijn door haar geavanceerde architectuur, veelal gebaseerd op de astronomische wetenschap.

Tijdens een uitstapje naar het eiland Isla Mujeres heb ik vanuit mijn hangmat, onder het genot van een Margarita genoten van de mooiste witte stranden met kristalhelder water. Ook heb ik in de buurt van Cancún gezwommen in een cenote, een sprookjesachtige onderwatergrot met een waterval. Om de avonden af te sluiten heb ik tevens genoten van het bruisende nachtleven dat Cancún te bieden heeft.

Maar er is veel meer reden om Mexico verder te willen verkennen! Mexico is een enorm groot land, met veel variatie qua landschappen, cultuur en steden. Wist u bijvoorbeeld dat Mexico-stad de oudste stad van Noord-Amerika is? Bij een volgende reis wil ik zeker het stadsleven in Mexico-stad verder verkennen. Maar ook het heerlijke (en pittige!) eten is voor mij een reden waarom ik snel weer die kant op wil gaan.

Naast toerisme is Mexico op zakelijk gebied zeker ook een interessante speler. Mexico is de op één na grootste economie van de regio en een belangrijke handelspartner voor Nederland. Bij Jordex werken wij nauw samen met onze Mexicaanse agent, die dankzij meerdere kantoren vertegenwoordiging heeft over het gehele land. Mede hierdoor kunnen wij u volledig van dienst zijn voor alle lokale diensten die u eventueel nodig heeft, zoals huisleveringen en douane formaliteiten.

Heeft u vragen over Mexico? Neem dan contact op via mijn nieuwe e-mailadres: celeste.flores@jordex.com

Laatste nieuws

donderdag 16 juli 2026

Lage waterstanden: wat verandert er voor jouw zending?

Door lage waterstanden op de Nederlandse rivieren verandert de binnenvaart. Lees wat dit betekent voor capaciteit, planning en transportkosten.

maandag 13 juli 2026

Top-10 meest efficiënte havens ter wereld

De tien efficiëntste havens van dit jaar laten zien dat operationele discipline, digitalisering en strakke planning het verschil maken.

woensdag 15 juli 2026

Komkommertijd? Niet in de logistiek.

De zomer is begonnen. Koffers gaan richting de zon, maar ondertussen blijven de komkommers gewoon onderweg. En dat zijn er nogal wat.

woensdag 15 juli 2026

Uitbereiding team Jordex: Davey en Dennis

Nieuwe collega's betekenen nieuwe kennis en nieuwe energie. Davey en Dennis zijn gestart bij Jordex en brengen allebei mooie ervaring mee.

vrijdag 10 juli 2026

Wereldwijde havencongestie piekt

Meer dan 10% van de wereldwijde containervloot lag begin juli vast door extreme havencongestie. Het hoogste niveau in vier jaar.

vrijdag 19 juni 2026

Uitbreiding team Agencies Belgium: Tomislav, Ingmar en Glenn

Begin dit jaar openden we ons tweede Jordex Agencies kantoor. Met trots stellen we het team in Antwerpen aan jullie voor.

dinsdag 14 juli 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

vrijdag 19 juni 2026

Vooruitblik zeevracht: tijdig plannen blijft belangrijk

De beschikbaarheid van containers en ruimte op de schepen blijft beperkt, waardoor tijdig plannen belangrijker is dan ooit.

Wij gebruiken cookies. Learn more