Geplaatst op:

Blog Celeste: wegdromen naar Mexico

Voordat de donkere dagen écht een feit worden, ben ik er begin deze maand even tussenuit geglipt naar Mexico. De perfecte vakantiebestemming waardoor ik nog verliefder ben geworden op Latijns-Amerika.

Wist u dat drie van de 7 Nieuwe wereldwonderen zich in Latijns-Amerika bevinden? U bent vast bekend met het Cristo Redentor beeld van Christus in Rio de Janeiro in Brazilië of de Inca ruïnes Machu Picchu in Peru. Tijdens mijn vakantie in Mexico heb ik de Chichen Itza bezocht, de Maya tempels die vooral indrukwekkend zijn door haar geavanceerde architectuur, veelal gebaseerd op de astronomische wetenschap.

Tijdens een uitstapje naar het eiland Isla Mujeres heb ik vanuit mijn hangmat, onder het genot van een Margarita genoten van de mooiste witte stranden met kristalhelder water. Ook heb ik in de buurt van Cancún gezwommen in een cenote, een sprookjesachtige onderwatergrot met een waterval. Om de avonden af te sluiten heb ik tevens genoten van het bruisende nachtleven dat Cancún te bieden heeft.

Maar er is veel meer reden om Mexico verder te willen verkennen! Mexico is een enorm groot land, met veel variatie qua landschappen, cultuur en steden. Wist u bijvoorbeeld dat Mexico-stad de oudste stad van Noord-Amerika is? Bij een volgende reis wil ik zeker het stadsleven in Mexico-stad verder verkennen. Maar ook het heerlijke (en pittige!) eten is voor mij een reden waarom ik snel weer die kant op wil gaan.

Naast toerisme is Mexico op zakelijk gebied zeker ook een interessante speler. Mexico is de op één na grootste economie van de regio en een belangrijke handelspartner voor Nederland. Bij Jordex werken wij nauw samen met onze Mexicaanse agent, die dankzij meerdere kantoren vertegenwoordiging heeft over het gehele land. Mede hierdoor kunnen wij u volledig van dienst zijn voor alle lokale diensten die u eventueel nodig heeft, zoals huisleveringen en douane formaliteiten.

Heeft u vragen over Mexico? Neem dan contact op via mijn nieuwe e-mailadres: celeste.flores@jordex.com

Laatste nieuws

maandag 08 december 2025

Uitbreiding team Jordex: Fleur, Jurriaan, Meike

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

dinsdag 09 december 2025

Tijdelijke vertraging bij keuringen van gevogelte

Importeurs van veterinaire of keurplichtige goederen kunnen op dit moment te maken krijgen met langere doorlooptijden bij de keuringen.

maandag 08 december 2025

Wachttijden lopen op: wegvervoerders trekken aan de bel

Het is extreem druk in de Rotterdamse haven, waardoor ritten van wegvervoerders vertragen of zelfs stilvallen.

vrijdag 05 december 2025

Beperkte scheepscapaciteit aanloop Chinees Nieuwjaar 2026

Op 17 februari 2026 begint voor Chinezen en Hongkongers het jaar van het paard. Deze nationale vakantie is iets om als importeur nu al rekening mee te houden.

woensdag 03 december 2025

ETS-toeslag stijgt per 1 januari 2026

Per 2024 is de maritieme sector toegetreden tot de EU ETS. In 2024 is 40% van de CO2-uitstoot belast, in 2025 70% en vanaf 1 januari 2026 de volle 100%.

donderdag 13 november 2025

Uitbreiding team Jordex: Yannick en Valentina

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

woensdag 12 november 2025

Grootste schip in twee jaar vaart door Suezkanaal

Het Suezkanaal ziet weer meer scheepvaartverkeer. Langzaam keren steeds meer grote containerschepen terug naar deze belangrijke vaarroute.

woensdag 12 november 2025

Jordex-duo Hoppezak en Dorenbos: klaar om Ahoy te veroveren!

Voor de vierde keer op rij jaar prijkt Vincent Hoppezak met het Jordex logo op de wielerbaan. Dit jaar met een nieuwe bondgenoot: Yanne Dorenbos.

Wij gebruiken cookies. Learn more