Geplaatst op:

Blog Kim: Een andere manier van werken?

Eind deze maand vlieg ik weer naar de Verenigde Arabische Emiraten. Dit keer naar Dubai, om samen met Dennis Noordijk van Jordex Global de bekende Gulfood beurs en diverse klanten te bezoeken.

Diverse keren per jaar bezoeken wij het kantoor in Abu Dhabi. Soms om klanten of een beurs te bezoeken, voor werkoverleg of om operationeel mee te draaien. Alhoewel de markt in de Verenigde Arabische Emiraten voornamelijk door expats gerund wordt, zijn er toch wel wat verschillen met het werk als expediteur in vergelijking tot Nederland.

Een belangrijk verschil is dat het regelen van bepaalde zaken meer tijd in beslag neemt dan in Nederland. Werkt het internet bijvoorbeeld niet goed? Dan kan het een paar dagen duren voordat er een monteur op kantoor langskomt. Wordt er een container geladen? Langere wachttijden zijn vaker regel dan uitzondering.

Daarnaast zijn nog niet alle werkprocessen volledig geautomatiseerd. In Khalifa Port moet de customs broker zelf in de haven aanwezig zijn om de documenten te regelen, waardoor het van belang is dat er alleen tijdens kantoortijden containers worden aangeleverd op de terminal. Toen ik afgelopen zomer Jordex Global assisteerde was dat iets waar ik door de vervoerder vaak aan herinnerd werd en wat in de planningen voor leuke uitdagingen zorgde!

Zo is het plannen van een bezoek aan klanten ook altijd een verrassing. Hoe gewoon we het in Nederland vinden om afspraken vooruit te plannen, is het verstandig om in de Verenigde Arabische Emiraten op de dag zelf toch nog even te informeren of de afspraak wel staat, want een agenda wordt niet overal gebruikt. Ik heb al een aantal keer meegemaakt dat een afspraak niet geagendeerd stond. Er wordt ook niet vreemd opgekeken als je zonder afspraak komt binnenvallen.

Naarmate de relaties beter worden, groeit ook vertrouwen en loyaliteit. Het leuke van internationaal werken vind ik juist de diverse gewoonten en gebruiken. Waarom gaan bepaalde zaken anders en hoe kunnen we elkaar tegemoet komen?

Laatste nieuws

donderdag 16 juli 2026

Lage waterstanden: wat verandert er voor jouw zending?

Door lage waterstanden op de Nederlandse rivieren verandert de binnenvaart. Lees wat dit betekent voor capaciteit, planning en transportkosten.

maandag 13 juli 2026

Top-10 meest efficiënte havens ter wereld

De tien efficiëntste havens van dit jaar laten zien dat operationele discipline, digitalisering en strakke planning het verschil maken.

woensdag 15 juli 2026

Komkommertijd? Niet in de logistiek.

De zomer is begonnen. Koffers gaan richting de zon, maar ondertussen blijven de komkommers gewoon onderweg. En dat zijn er nogal wat.

woensdag 15 juli 2026

Uitbereiding team Jordex: Davey en Dennis

Nieuwe collega's betekenen nieuwe kennis en nieuwe energie. Davey en Dennis zijn gestart bij Jordex en brengen allebei mooie ervaring mee.

vrijdag 10 juli 2026

Wereldwijde havencongestie piekt

Meer dan 10% van de wereldwijde containervloot lag begin juli vast door extreme havencongestie. Het hoogste niveau in vier jaar.

vrijdag 19 juni 2026

Uitbreiding team Agencies Belgium: Tomislav, Ingmar en Glenn

Begin dit jaar openden we ons tweede Jordex Agencies kantoor. Met trots stellen we het team in Antwerpen aan jullie voor.

dinsdag 14 juli 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

vrijdag 19 juni 2026

Vooruitblik zeevracht: tijdig plannen blijft belangrijk

De beschikbaarheid van containers en ruimte op de schepen blijft beperkt, waardoor tijdig plannen belangrijker is dan ooit.

Wij gebruiken cookies. Learn more