Geplaatst op:

Blog Kim: Op bezoek in India

Zestig uur zouden Mark en ik in Mumbai zijn om samen met Peter (Sales Director) en Ruud (CEO) updates te bespreken en te brainstormen over nieuwe ontwikkelingen met alle Europe Asia Alliance leden van ons agentennetwerk. Een uitdaging!

Voor de jaarlijkse EAA meeting met onze Europese en Aziatische agenten ben ik begin deze maand met Mark van Dartelen (Import Manager) afgereisd naar Mumbai in India. Ik ga altijd goed voorbereid op reis en verdiep mij in het land waar ik heen ga, maar deze keer was dat er een beetje bij ingeschoten. Om mij heen werd er enthousiast een aantal horrorverhalen over India verteld; dat het verkeer een chaos is, straten zo vies zijn en het eten een aardig avontuur kan zijn voor de spijsvertering.

Positief verrast was ik toen het op Mumbai Airport zo goed was geregeld met de E-VISA, dat we binnen 15 minuten buiten stonden en vervolgens zonder verkeersbelemmeringen zo in het hotel waren (zal ik er maar bij vertellen dat het ging om een nationale feestdag, waardoor het zo rustig was?). Een goed begin van de reis!

Afgelopen jaar is aardig stormachtig geweest; faillissement Hanjin, aangekondigde Brexit, capaciteitsproblemen op zowel East- als Westbound, overvolle schepen, blank sailings en tarieven die in korte tijd explosief omhoog gingen. Hoe gaan we hiermee om en op welke manier kunnen wij als agenten elkaar hierin aanvullen?

We hebben een nieuwe agent uit Myanmar mogen verwelkomen in ons agentennetwerk, met alle kansen die dit land biedt in de agricultuur. Hoe weet Jordex Global in Abu Dhabi zich staande te houden in een economie die uit de crisis probeert te klimmen vanwege de lage olieprijzen van de afgelopen jaren? Ook dit is uitvoerig aan bod gekomen.

Het thema dit jaar was food logistics. Want met de groeiende wereldbevolking en een stijgende middenklasse in diverse landen is de import en export van voedsel en voedsel gerelateerd producten toegenomen. Met name de rol van het Midden-Oosten als hub-functie en het belang van deze regio voor Azië is voor mij als Midden-Oosten specialiste zeer interessant om te zien.

Het was niet alleen inspirerend hoe we gezamenlijk elke goederensoort kunnen faciliteren, maar ook leuk om elkaar en het gezicht achter de e-mails te leren kennen. Goed contact vind ik ontzettend belangrijk bij een zakelijke relatie en als agentennetwerk zijn we een verlengstuk van elkaar. Een geslaagde EAA 2017 wat mij betreft!

Laatste nieuws

dinsdag 10 februari 2026

Jordex Agencies: Eén jaar onderweg, volle kracht vooruit!

Een jaar geleden zette de Jordex Group een nieuwe koers uit met de opening van Jordex Agencies. Een spannende stap, maar wel één precies op het juiste moment.

dinsdag 10 februari 2026

Vijf dingen om te weten over Ramadan

De Ramadan is voor miljoenen mensen wereldwijd een periode van bezinning, saamhorigheid en tradities. In 2026 is de Ramadan 17 februari tot 19 maart.

maandag 09 februari 2026

Storm Golf van Biskaje ontregelt scheepvaart

Zware stormen in de Golf van Biskaje veroorzaken momenteel vertragingen in de internationale scheepvaart. Schepen onderbreken hun reis of maken een omweg.

maandag 09 februari 2026

Vrijhandel met India: kansen voor logistiek en export

EU en India sluiten vrijhandelsakkoord. Lagere heffingen en nieuwe kansen voor Europese export van onder andere auto’s, machines, en farmaproducten.

maandag 09 februari 2026

Chinees Nieuwjaar 2026: vijf feiten die je moet weten

Op 17 februari 2026 begint het Chinees Nieuwjaar en start het Jaar van het Paard. Wat maakt deze tijd zo bijzonder? Dit zijn vijf feiten die je moet weten.

dinsdag 10 februari 2026

Uitbreiding team Jordex: Luna en Thimon

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

dinsdag 13 januari 2026

Team Jordex Facts 2025

In 2025 stond ontwikkeling in mensen, kennis en vitaliteit centraal. We hebben het jaar vormgegeven, alle cijfers onder de loep genomen.

dinsdag 13 januari 2026

Beperkingen Euromax vanaf 16 januari

ECT stapt op 17 januari 2026 over op een nieuw TOS op de Euromax. Om deze overgang goed uit te voeren worden de terminalactiviteiten vanaf 16 januari beperkt.

Wij gebruiken cookies. Learn more