Geplaatst op:

Grootste haveninvestering Senegal ooit gestart

De eerste steen voor de bouw van de haven van Ndayane is gelegd. De nieuwe haven ligt 50 km van Dakar en moet de positie van Senegal als toegangspoort naar West-Afrika versterken.

Met de haven van Ndayane zal Senegal beschikken over een ultramoderne havenstructuur. Als leidende factor in de wereldhandel zullen we al onze expertise, technologie en capaciteit inzetten voor dit project, aldus Sultan Ahmed bin Sulayem, groepsvoorzitter en CEO van DP World.

Het is een belangrijke economische ontwikkeling voor het land. Naast dat het bijdraagt aan de positie als handelsknooppunt moet het Senegal aantrekkelijker maken voor buitenlandse investeerders en kansen aan lokale bedrijven bieden en banen creëren.

De investering van meer dan 1 miljard dollar in twee fasen is de grootste van DP World in Afrika en de grootste particuliere investering in de geschiedenis van Senegal. Het zal de overslag met 1.2 miljoen TEU vergroten.

De eerste fase bestaat uit een containerterminal met een kade van 840 meter en een nieuw zeekanaal van 5 kilometer waar twee containerschepen tegelijk kunnen worden afgehandeld. In de tweede fase wordt er nog een extra terminal van 410 meter gebouwd.

maandag 05 oktober 2026

EUDR komt eraan: ben jij voorbereid?

De Europese Ontbossingsverordening (EUDR) komt eraan. De invoering is uitgesteld, maar de nieuwe verplichtingen voor bedrijven blijven staan.

maandag 05 oktober 2026

Golden Week: Vijf leuke weetjes

Terwijl wij de herfst ingaan, trekken miljoenen Chinezen eropuit. Deze nationale vakantieweek is ingevoerd om binnenlands toerisme en consumptie te stimuleren

maandag 05 oktober 2026

Uitbreiding team Jordex: Joey, Robin, Marcel, Ivo & Nathalie

We blijven in beweging. De afgelopen maand zijn er vijf nieuwe collega's gestart. Van projects en douane tot data en customer service.

maandag 05 oktober 2026

Van oceaanvaart tot het Oceanium van Diergaarde Blijdorp

Wist je dat het zeewater in het Oceanium van Diergaarde Blijdorp afkomstig is uit de Atlantische Oceaan? Maersk neem schoon water mee aan boord.

dinsdag 29 september 2026

Laagwatertoeslag ingevoerd

Het waterpeil van de Rijn heeft een historisch dieptepunt bereikt. Door de uitzonderlijk lage waterstanden kunnen binnenvaartschepen minder lading meenemen.

donderdag 17 september 2026

Minder schepen door het Panamakanaal

Het Panamakanaal is een belangrijke schakel tussen de Atlantische en de Grote Oceaan. Zo’n 5% van de wereldwijde zeehandel passeert via deze vaarroute.

donderdag 17 september 2026

Jordex Projects en Chartering bestaat 6 jaar

Zes jaar geleden begon Jordex Projects & Chartering, oftewel JPC. Sindsdien zijn er heel wat bijzondere ladingen, routes en projecten voorbijgekomen.

woensdag 16 september 2026

Wachturen: meer dan alleen de lostijd

Wachturen bij wegtransport ontstaan door wachttijd bij laden of lossen en kunnen extra kosten veroorzaken.

Wij gebruiken cookies. Learn more