Geplaatst op:

CETA ontneemt handelsbelemmeringen

Voor Nederland is Canada een belangrijke handelspartner. Dankzij het handelsverdrag CETA wordt de handel tussen Canada en de EU goedkoper en makkelijker.

Het Comprehensive Economic and Trade Agreement, afgekort CETA, is een vrijhandelsakkoord tussen Canada en de Europese Unie. Dit zal zowel de handel als de werkgelegenheid bevorderd door onder andere het verlagen of afschaffen van in- en uitvoerrechten.

Meer dan 95% van de Canadese importtarieven op Europese producten worden afgeschaft, waardoor het gunstiger wordt om te exporteren naar Canada. Ook worden de importtarieven op Canadese producten grotendeels ingetrokken, waardoor het tevens voor de Canadese bedrijven goedkoper wordt om te exporteren naar de Europese landen.

Jordex is gespecialiseerd in het importeren en exporteren met Canada. Wilt u meer informatie over de mogelijkheden voor het vervoeren van uw goederen? Neem dan contact op met Noord-Amerika specialist Roderik van Rosse.

Laatste nieuws

maandag 08 december 2025

Uitbreiding team Jordex: Fleur, Jurriaan, Meike

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

dinsdag 09 december 2025

Tijdelijke vertraging bij keuringen van gevogelte

Importeurs van veterinaire of keurplichtige goederen kunnen op dit moment te maken krijgen met langere doorlooptijden bij de keuringen.

maandag 08 december 2025

Wachttijden lopen op: wegvervoerders trekken aan de bel

Het is extreem druk in de Rotterdamse haven, waardoor ritten van wegvervoerders vertragen of zelfs stilvallen.

vrijdag 05 december 2025

Beperkte scheepscapaciteit aanloop Chinees Nieuwjaar 2026

Op 17 februari 2026 begint voor Chinezen en Hongkongers het jaar van het paard. Deze nationale vakantie is iets om als importeur nu al rekening mee te houden.

woensdag 03 december 2025

ETS-toeslag stijgt per 1 januari 2026

Per 2024 is de maritieme sector toegetreden tot de EU ETS. In 2024 is 40% van de CO2-uitstoot belast, in 2025 70% en vanaf 1 januari 2026 de volle 100%.

donderdag 13 november 2025

Uitbreiding team Jordex: Yannick en Valentina

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

woensdag 12 november 2025

Grootste schip in twee jaar vaart door Suezkanaal

Het Suezkanaal ziet weer meer scheepvaartverkeer. Langzaam keren steeds meer grote containerschepen terug naar deze belangrijke vaarroute.

woensdag 12 november 2025

Jordex-duo Hoppezak en Dorenbos: klaar om Ahoy te veroveren!

Voor de vierde keer op rij jaar prijkt Vincent Hoppezak met het Jordex logo op de wielerbaan. Dit jaar met een nieuwe bondgenoot: Yanne Dorenbos.

Wij gebruiken cookies. Learn more