Geplaatst op:

Controle nadere aangifte wordt aangescherpt

Per 30 maart 2020 wordt de controle op over zee binnengekomen goederen ter zuivering van de Aangifte voor Tijdelijke Opslag (ATO) aangescherpt. Een foutloze B/L instructie is hierin het belangrijkste document.

De douane kondigt twee belangrijke wijzigingen in de werkwijze aan, namelijk:

Bij het doen van nadere aangifte, wordt voortaan vooraf gecontroleerd of de goederen zijn aangebracht
In de nadere aangifte moet voortaan juist worden verwezen naar de Bill of Lading van de ATO. In de nadere aangifte mogen niet meer colli van hetzelfde soort staan dan in de ATO. Daarnaast mag er ook geen hoger brutogewicht in vermeld staan.

Het correct aanleveren van gegevens op de in het land van vertrek opgemaakte Bill of Lading is hierin een vereiste. Deze moet 100 procent overeenkomen met de commercial invoice die gebruikt wordt voor de douane-invoer in de loshaven.

Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met uw Jordex contactpersoon.

Laatste nieuws

dinsdag 26 mei 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

donderdag 21 mei 2026

Afvaarten geschrapt vanuit het Verre Oosten

Door overcapaciteit op diverse vaarroutes hebben rederijen zogenoemde blank sailings aangekondigd. Hierbij worden geplande afvaarten geschrapt.

donderdag 21 mei 2026

Toenemende druk op wereldwijde zeeroutes

De druk op internationale scheepvaartroutes neemt toe. Zowel bij het Panamakanaal als in de Straat van Hormuz lopen wachttijden, kosten en onzekerheden op.

donderdag 21 mei 2026

Uitbreiding team Jordex: Kenny, Rowen en Jurian

Bij Jordex zitten we niet stil. Terwijl de logistieke wereld altijd in beweging is, blijven ook wij bouwen aan een sterk team.

donderdag 21 mei 2026

Nieuwe kilometerheffing wegtransport per juli 2026

Per juli 2026 worden in Europese landen nieuwe regels ingevoerd voor vrachtverkeer. Daarbij krijgen vervoerders te maken met een kilometerheffing.

donderdag 21 mei 2026

Jordex opent kantoor in Veerhaven Rotterdam

Rhoon als kloppend hart, Rotterdam als sprekend gezicht.

dinsdag 14 april 2026

Nederlandse schepen in afwachting in Hormuz

Onzekerheid blijft rond Nederlandse schepen in de Straat van Hormuz. Bijna honderd schepen wachten op duidelijkheid.

maandag 13 april 2026

Uitbreiding team Jordex: Anass en Samirah

Nieuwe gezichten, nieuwe energie! Bij Jordex blijven we bouwen aan ons team en daar horen natuurlijk ook nieuwe collega’s bij. We stellen ze graag aan je voor

Wij gebruiken cookies. Learn more