Geplaatst op:

Dé hoogtepunten in de agrosector

Bent u actief in de export van agrofoodproducten en technologie naar landen buiten de Europese Unie? In deze infographic krijgt u een overzicht van de ontwikkelingen van de Nederlandse export van deze producten.

Hoewel Nederland een sterke concurrentiepositie op de wereldmarkt heeft, zetten overheid en bedrijfsleven zich samen in om nieuwe afzetmogelijkheden te vinden en bestaande markten intensiever te behandelen. Vorig jaar hebben 23 fytosanitaire en veterinaire producten markttoegang gekregen tot verschillende landen buiten de Europese Unie, waarin ook de Latijns-Amerikaanse markten goed zijn vertegenwoordigd.

Wist u dat de export van Nederlands pootgoed vorig jaar een record volume van 823.000 ton bedroeg? Dit en meer informatie ziet u terug in de infographic met dé hoogtepunten van de Nederlandse export van agrofoodproducten naar landen buiten de Europese Unie.

Laatste nieuws

maandag 05 oktober 2026

EUDR komt eraan: ben jij voorbereid?

De Europese Ontbossingsverordening (EUDR) komt eraan. De invoering is uitgesteld, maar de nieuwe verplichtingen voor bedrijven blijven staan.

maandag 05 oktober 2026

Golden Week: Vijf leuke weetjes

Terwijl wij de herfst ingaan, trekken miljoenen Chinezen eropuit. Deze nationale vakantieweek is ingevoerd om binnenlands toerisme en consumptie te stimuleren

maandag 05 oktober 2026

Uitbreiding team Jordex: Joey, Robin, Marcel, Ivo & Nathalie

We blijven in beweging. De afgelopen maand zijn er vijf nieuwe collega's gestart. Van projects en douane tot data en customer service.

maandag 05 oktober 2026

Van oceaanvaart tot het Oceanium van Diergaarde Blijdorp

Wist je dat het zeewater in het Oceanium van Diergaarde Blijdorp afkomstig is uit de Atlantische Oceaan? Maersk neem schoon water mee aan boord.

dinsdag 29 september 2026

Laagwatertoeslag ingevoerd

Het waterpeil van de Rijn heeft een historisch dieptepunt bereikt. Door de uitzonderlijk lage waterstanden kunnen binnenvaartschepen minder lading meenemen.

donderdag 17 september 2026

Minder schepen door het Panamakanaal

Het Panamakanaal is een belangrijke schakel tussen de Atlantische en de Grote Oceaan. Zo’n 5% van de wereldwijde zeehandel passeert via deze vaarroute.

donderdag 17 september 2026

Jordex Projects en Chartering bestaat 6 jaar

Zes jaar geleden begon Jordex Projects & Chartering, oftewel JPC. Sindsdien zijn er heel wat bijzondere ladingen, routes en projecten voorbijgekomen.

woensdag 16 september 2026

Wachturen: meer dan alleen de lostijd

Wachturen bij wegtransport ontstaan door wachttijd bij laden of lossen en kunnen extra kosten veroorzaken.

Wij gebruiken cookies. Learn more