Geplaatst op:

Directe spoordienst tussen Venlo en China volgend jaar een feit

Tijdens de Zijderoute Conferentie kwamen 300 branchepartijen bijeen om de laatste ontwikkelingen van de directe spoordienst tussen Venlo en China te bespreken. Wij vertellen u vanaf wanneer de nieuwe dienst twee keer per week zal gaan rijden tussen China en Nederland.

Op 20 juni 2020 wordt de directe spoordienst op de Nieuwe Zijderoute gelanceerd, die Venlo verbindt met het Chinese Xi'an. De nieuwe route wordt ook wel de Middle Corridor genoemd, welke niet als makkelijkste route wordt bestempeld.

De nieuwe dienst is namelijk een intermodale route. Met het Chinese Xi'an als vertrekpunt wordt de route per trein via Kazachstan afgelegd naar de haven van Aktau, waar de containers worden overgeladen op een schip. Via de Kaspische Zee wordt de route per schip vervolgd tot de haven van Baku in Azerbeidzjan, waar de vracht weer wordt overgeladen op de trein. Over het spoor wordt de weg via Turkije naar Europa vervolgd, tot aan Venlo.

Dat de nieuwe dienst het Russisch grondgebied vermijdt, ten opzichte van de oorspronkelijke Nieuwe Zijderoute, betekent dat deze niet onderhevig is aan de politieke risico’s en de gevolgen die het land met zich meebrengt. Hierdoor wordt de Middle Corridor ook wel de veiligere route genoemd.

Naast dat de wens er is om de nieuwe dienst op langere termijn dagelijks te laten rijden, staan er nog meer ontwikkelingen op de planning. Cabooter Group, de exploitant van de terminal in Venlo, wenst de nieuwe service ook uit te breiden naar het Wuhan en Zhenzhou in China.

In China werkt de Cabooter Group samen met het China Investment Promotion Agency (CIPA) en het openbare ontwikkelingsbedrijf LIOF van de provincie Limburg in Nederland. Venlo zal door CIPA worden gepromoot als toegang tot de Europese markt en andersom om de handel tussen China en Europa te bevorderen.

Laatste nieuws

maandag 08 december 2025

Uitbreiding team Jordex: Fleur, Jurriaan, Meike

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

dinsdag 09 december 2025

Tijdelijke vertraging bij keuringen van gevogelte

Importeurs van veterinaire of keurplichtige goederen kunnen op dit moment te maken krijgen met langere doorlooptijden bij de keuringen.

maandag 08 december 2025

Wachttijden lopen op: wegvervoerders trekken aan de bel

Het is extreem druk in de Rotterdamse haven, waardoor ritten van wegvervoerders vertragen of zelfs stilvallen.

vrijdag 05 december 2025

Beperkte scheepscapaciteit aanloop Chinees Nieuwjaar 2026

Op 17 februari 2026 begint voor Chinezen en Hongkongers het jaar van het paard. Deze nationale vakantie is iets om als importeur nu al rekening mee te houden.

woensdag 03 december 2025

ETS-toeslag stijgt per 1 januari 2026

Per 2024 is de maritieme sector toegetreden tot de EU ETS. In 2024 is 40% van de CO2-uitstoot belast, in 2025 70% en vanaf 1 januari 2026 de volle 100%.

donderdag 13 november 2025

Uitbreiding team Jordex: Yannick en Valentina

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

woensdag 12 november 2025

Grootste schip in twee jaar vaart door Suezkanaal

Het Suezkanaal ziet weer meer scheepvaartverkeer. Langzaam keren steeds meer grote containerschepen terug naar deze belangrijke vaarroute.

woensdag 12 november 2025

Jordex-duo Hoppezak en Dorenbos: klaar om Ahoy te veroveren!

Voor de vierde keer op rij jaar prijkt Vincent Hoppezak met het Jordex logo op de wielerbaan. Dit jaar met een nieuwe bondgenoot: Yanne Dorenbos.

Wij gebruiken cookies. Learn more