Geplaatst op:

Dubai in top 3 Logistieke infrastructuur

Na Singapore en Hong Kong neemt Dubai de derde plek in op de wereldranglijst qua de logistieke infrastructuur. Dit is gepubliceerd in het rapport vanĀ Knight Frank 'Dubai Industrial Future'.

Als onderdeel van de economische diversificatieplannen UAE Vision 2021 en Dubai Industrial Strategy 2030, wordt de ontwikkeling van de industriƫle sector gezien als een belangrijke strategische doelstelling voor het lange termijn succes van een duurzame economie.

In de laatste tien jaar noteerde de sector een groei van 10,7%. Dit is mager in vergelijking met Hong Kong 42,0%, Singapore 59,6% en Shanghai 85,8%. Om de groei van deze steden te ondersteunen heeft Dubai de laatste jaren zwaar geĆÆnvesteerd in de infrastructuur en vervoersmogelijkheden, waardoor zij nu op de derde plaats wereldwijd staan.

Het huidige toegankelijkheidsniveau, gecombineerd met de strategische locatie en de luchtvrachtvolumes zorgen ervoor dat Dubai kan concurreren op wereldniveau. De relatief betaalbare industriƫle huurprijzen dragen hier aan bij. De prijs per vierkante meter ligt op $103.

De groei in de sector heeft Dubai gepositioneerd als een internationaal knooppunt voor logistiek en handel. Met de toekomstige investeringen die gepland zijn, streeft Dubai ernaar de komende jaren hoger te eindigen op de wereldranglijst.

Laatste nieuws

maandag 13 juli 2026

Top-10 meest efficiƫnte havens ter wereld

De tien efficiƫntste havens van dit jaar laten zien dat operationele discipline, digitalisering en strakke planning het verschil maken.

woensdag 15 juli 2026

Komkommertijd? Niet in de logistiek.

De zomer is begonnen. Koffers gaan richting de zon, maar ondertussen blijven de komkommers gewoon onderweg. En dat zijn er nogal wat.

woensdag 15 juli 2026

Uitbereiding team Jordex: Davey en Dennis

Nieuwe collega's betekenen nieuwe kennis en nieuwe energie. Davey en Dennis zijn gestart bij Jordex en brengen allebei mooie ervaring mee.

vrijdag 10 juli 2026

Wereldwijde havencongestie piekt

Meer dan 10% van de wereldwijde containervloot lag begin juli vast door extreme havencongestie. Het hoogste niveau in vier jaar.

vrijdag 19 juni 2026

Uitbreiding team Agencies Belgium: Tomislav, Ingmar en Glenn

Begin dit jaar openden we ons tweede Jordex Agencies kantoor. Met trots stellen we het team in Antwerpen aan jullie voor.

dinsdag 14 juli 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

vrijdag 19 juni 2026

Vooruitblik zeevracht: tijdig plannen blijft belangrijk

De beschikbaarheid van containers en ruimte op de schepen blijft beperkt, waardoor tijdig plannen belangrijker is dan ooit.

donderdag 18 juni 2026

Voorzichtig herstel in het Midden-Oosten

Na maanden van verstoringen lijken de eerste logistieke knelpunten in het Midden-Oosten langzaam af te nemen.

Wij gebruiken cookies. Learn more