Geplaatst op:

Dure blokkades voor Brazilië

Brazilië staat op met grote schade na de hevige staking van vrachtwagenchauffeurs. De noodtoestand in Brazilië is afgelopen vrijdag na elf dagen definitief geëindigd.

In het afgelopen jaar is de prijs van diesel als gevolg van het beleid van de regering van de huidige president Michael Temer met 56% gestegen. Tijdens de regeerperiode van de linkse president Dilma Rousseff werden de olieprijzen en de inflatie kunstmatig beteugeld via overheidsingrijpen. Michael Temer heeft besloten hiermee te breken en de prijs marktconform vast te stellen. Als reactie hierop heeft de Braziliaanse Vereniging van Truckers (ABCAM) op 21 mei nationale staking afgekondigd. Het lot hing aan een zijden draadje.

Het hele land lag plat tijdens de staking. Vrachtwagenchauffeurs blokkeerden wegen uit protest tegen de verhoging. Containers konden hierdoor niet uitgehaald worden om goederen te laden, maar de containers die al klaarstonden bij pakhuizen konden ook niet weg. Dit heeft voor ernstige tekorten in supermarkten, restaurants, ziekenhuizen en pompstations gezorgd. De nationale staking heeft ook invloed gehad op Nederlandse importeurs die hun goederen niet konden laden in Brazilië.

Als gevolg hiervan stuurde president Temer het leger de weg op om de blokkade op te ruimen. Hoewel de benzineprijs als gevolg van de staking is gestegen, hebben de chauffeurs de dieselprijs voor zestig dagen met ruim 10 procent omlaag gekregen. Daarnaast zijn de voedselprijzen de afgelopen week flink gestegen, doordat deze niet op tijd op plaats van bestemming konden zijn vanwege de wegblokkades. De staking van de douane is echter nog in gang, hierdoor kan het mogelijk wat langer duren voordat de douane-afhandeling is voltooid.

Het land heeft nu te kampen met een hoge schadepost van meer dan 11 miljard euro, verdeeld over dertien sectoren. Fabrieken waren genoodzaakt om de productie te stoppen, de export werd onderbroken en levend vee heeft de blokkades niet overleefd.

Laatste nieuws

dinsdag 14 oktober 2025

Jordex ploegsponsor WielerZesdaagse

Van 2 t/m 7 december 2025 verandert Rotterdam Ahoy in een arena vol topsport, spektakel en snelheid en is Jordex opnieuw ploegsponsor.

woensdag 08 oktober 2025

Staking sjorbedrijven Rotterdamse haven

In de Rotterdamse haven is woensdagmiddag 8 oktober een 48-uursstaking gestart bij sjorbedrijven.

dinsdag 23 september 2025

Uitbreiding Team Jordex:  Puk, Luciano, Milan en Matthijs

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor

dinsdag 23 september 2025

Nieuwe functie JIT: Updates bij gewijzigde ETD/ETA

In JIT is een nieuwe functionaliteit beschikbaar: het ontvangen van een dagelijks overzicht per e-mail van shipments waarvan de geplande vertrek- of aankomst.

dinsdag 23 september 2025

China scherpt exportregels aan

De Chinese overheid heeft de regelgeving rond export aangescherpt. Voorheen konden verladers zonder eigen exportvergunning via tussenpersonen toch goederen ui

maandag 22 september 2025

Antwerpen koploper containeroverslag Europa

De Antwerpse haven heeft een sterke eerste helft van 2025 achter de rug. De containeroverslag is aanzienlijk gegroeid. Hierdoor streefde Antwerpen Rotterdam v

dinsdag 16 september 2025

Haven van Houthi's gebombardeerd

Maandag 15 september heeft Israël een luchtaanval uitgevoerd op de haven van Al Hudaydah, een stad in Jemen.

maandag 25 augustus 2025

Nieuwe importheffingen VS: dit moet je weten

De nieuwe Amerikaanse importheffingen officieel van kracht. Hoewel veel details nog onduidelijk zijn, is één ding zeker: zorg dat je documentatie op orde is,

Wij gebruiken cookies. Learn more