Geplaatst op:

Formule 1 wenst terugkeer naar Afrika

Naast dat Zandvoort officieel is toegevoegd aan de Formule 1-kalender van 2020, wil het management maar al te graag een Grand Prix in Afrika organiseren. Zuid-Afrika is uitgeroepen tot één van de grootste kanshebbers, maar waarom?

Afrika was in 1993 voor het laatst het decor van een Formule 1-race. Door politieke omstandigheden is de race afgelopen jaren verdwenen van de kalender, maar het is en blijft een markt waar Commercieel directeur Sean Bratches graag wil racen. Als wereldwijde sport wil de Formule 1 op alle bewoonde continenten actief zijn, maar Afrika blijft als zesde continent nog links liggen.

Het is nog onduidelijk wanneer de Grand Prix terugkeert in Afrika, maar de interesse is er. Het continent dient overheidsgeld vrij te maken om het evenement te kunnen verwezenlijken en het circuit moet voldoen aan een aantal vereisten. Van een positieve impact op de economie kan het continent in ieder geval rekenen als de Formule 1 gehuisvest wordt.

Laatste nieuws

maandag 08 december 2025

Uitbreiding team Jordex: Fleur, Jurriaan, Meike

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

dinsdag 09 december 2025

Tijdelijke vertraging bij keuringen van gevogelte

Importeurs van veterinaire of keurplichtige goederen kunnen op dit moment te maken krijgen met langere doorlooptijden bij de keuringen.

maandag 08 december 2025

Wachttijden lopen op: wegvervoerders trekken aan de bel

Het is extreem druk in de Rotterdamse haven, waardoor ritten van wegvervoerders vertragen of zelfs stilvallen.

vrijdag 05 december 2025

Beperkte scheepscapaciteit aanloop Chinees Nieuwjaar 2026

Op 17 februari 2026 begint voor Chinezen en Hongkongers het jaar van het paard. Deze nationale vakantie is iets om als importeur nu al rekening mee te houden.

woensdag 03 december 2025

ETS-toeslag stijgt per 1 januari 2026

Per 2024 is de maritieme sector toegetreden tot de EU ETS. In 2024 is 40% van de CO2-uitstoot belast, in 2025 70% en vanaf 1 januari 2026 de volle 100%.

donderdag 13 november 2025

Uitbreiding team Jordex: Yannick en Valentina

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

woensdag 12 november 2025

Grootste schip in twee jaar vaart door Suezkanaal

Het Suezkanaal ziet weer meer scheepvaartverkeer. Langzaam keren steeds meer grote containerschepen terug naar deze belangrijke vaarroute.

woensdag 12 november 2025

Jordex-duo Hoppezak en Dorenbos: klaar om Ahoy te veroveren!

Voor de vierde keer op rij jaar prijkt Vincent Hoppezak met het Jordex logo op de wielerbaan. Dit jaar met een nieuwe bondgenoot: Yanne Dorenbos.

Wij gebruiken cookies. Learn more