Geplaatst op:

Geen weken maar maanden

Hoewel de wereldwijde pandemie al sinds begin 2020 voor verstoringen in de supply chains zorgt, zal de nasleep van het Suez-incident daarbovenop nog maanden duren voordat de supply chain weer wereldwijd in balans is.

Een blokkade van meer dan een week van zo’n belangrijke verkeersader tussen oost en west heeft tot gevolg dat veel schepen, containers en andere materialen op het verkeerde moment op de verkeerde plaats zijn, wat geen positief effect heeft op de vrachtprijzen. De capaciteit van zowel schepen als materieel in Azië is zodanig beperkt, dat de containertarieven tussen Azië en Europa al drie keer zo hoog zijn als in november.

In Rotterdam was er de vrees voor een infarct vanwege de toestroom van ongeveer zestig schepen. Inmiddels zijn er van de 64 schepen met bestemming Rotterdam die direct last hadden van de blokkade 53 afgehandeld. Twee schepen hebben een alternatieve bestemming gekregen en twee liggen bij een terminal. In de speciale ankerzone wachten nog twee schepen en de overige vijf schepen met bestemming Rotterdam zijn nog onderweg. Daar is de Ever Given, het containerschip dat het Suezkanaal blokkeerde, één van. Vooralsnog wordt deze tot nader order aan de ketting gehouden door de Egyptische autoriteiten in het Grote Bittermeer.

Ondanks dat het gevreesde containerinfarct is uitgebleven, heeft de Rotterdamse haven de handen vol aan de enorme containerstroom die is losgekomen na de blokkade van het Suezkanaal. De arbeidsonrust op de ECT Terminal dreigt alsnog opstoppingen te veroorzaken. Medewerkers van ECT hebben de afgelopen dagen meerdere langzaamaanacties gevoerd om hun eisen in de cao-onderhandelingen kracht bij te zetten. Het geschil met ECT draait om dienstroosters en het afbouwen van nachtdiensten voor oudere werknemers.

De vakbonden bereiden momenteel een ultimatum voor dat eind volgende week zal worden teruggekoppeld aan de ECT. Escalatie ligt echter op de loer, met verwachte stakingen als gevolg. De acties komen de containerterminal ongelegen gezien de vele vertraagde containers door de blokkade, die de terminals zo snel mogelijk moeten verlaten. De RWG Terminal draait daarentegen op volle sterkte.

Laatste nieuws

dinsdag 17 maart 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

dinsdag 17 maart 2026

Jordex x Delft Solar Team

Jordex is een partnership aangegaan met het Delft Solar Team en daar zijn we best trots op. Wij gaan het team ondersteunen als dé logistieke partner.

maandag 16 maart 2026

Golfcrisis zet wereldwijde containervaart onder druk

Omgeleide containerstromen uit de Golfregio zorgen voor extra druk op alternatieve havens, waardoor er congestie dreigt bij grote overslaghubs in Azië.

maandag 16 maart 2026

Uitbreiding team Jordex: Stefan, Jimmy en Kimon

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

dinsdag 17 maart 2026

Havens aan het roer: de snelst groeiende

Niet elke haven bouwt eeuwenlang aan haar reputatie. Sommige groeien in enkele decennia uit tot wereldspelers, zoals de Port of Ningbo-Zhoushan.

dinsdag 10 februari 2026

Jordex Agencies: Eén jaar onderweg, volle kracht vooruit!

Een jaar geleden zette de Jordex Group een nieuwe koers uit met de opening van Jordex Agencies. Een spannende stap, maar wel één precies op het juiste moment.

dinsdag 10 februari 2026

Vijf dingen om te weten over Ramadan

De Ramadan is voor miljoenen mensen wereldwijd een periode van bezinning, saamhorigheid en tradities. In 2026 is de Ramadan 17 februari tot 19 maart.

maandag 09 februari 2026

Storm Golf van Biskaje ontregelt scheepvaart

Zware stormen in de Golf van Biskaje veroorzaken momenteel vertragingen in de internationale scheepvaart. Schepen onderbreken hun reis of maken een omweg.

Wij gebruiken cookies. Learn more