Geplaatst op:

Goederenoverslag blijft doorgaan tijdens coronacrisis

De logistieke sector werkt keihard om ervoor te zorgen dat de keten optimaal blijft presteren. Juist nu!

In China is de productie momenteel weer op gang gekomen, waardoor de export zich herstelt. Containerschepen varen weer beladen richting Europa, vrachtvliegtuigen hebben extra slots op Schiphol en de Zijderoute wordt optimaal gebruikt.

De komende weken wordt er een ladingpiek verwacht. Na het wekenlang stilliggen van de productie, moeten voorraden weer aangevuld worden. Chinese fabrieken zijn bezig aan een inhaalslag.

China lijkt langzaam op te krabbelen, intussen legt het coronavirus het openbare leven in delen van Europa en de VS plat. Reizigers van buiten de EU worden tijdelijk niet meer in Nederland en de vijfentwintig andere landen in de Schengenzone toegelaten en eerder kondigde Trump al aan dat al het personenverkeer vanuit Europa is stilgelegd.

De goederenoverslag gaat onverminderd door. De logistieke dienstverlening is de motor van de maatschappij. De maatregelen in de VS zijn dan ook niet van toepassing op het vrachtverkeer en in de EU zijn chauffeurs uitgezonderd van het in- en uitreisverbod.

Door de snel veranderende maatregelen die in ons land en de landen van de EU worden genomen, zien wij vertragingen voor trucks bij grenscontroles. Treinen en barges ondervinden hier vooralsnog geen hinder van en zijn dus een goed alternatief.

Ondanks dat de goederenoverslag doorgaat, zien we dat de productie in Nederland een kleine achterstand begint op te lopen. De productie wordt gestopt omdat er onvoldoende beschikbaar personeel en materiaal is.

Wereldwijd is er een enorme equipment imbalance doordat de productie in China wekenlang op zijn gat heeft gelegen. Ondanks dat deze nu weer op gang is gekomen, duurt het nog weken voordat de schepen in Nederland aankomen met de benodigde (reefer) containers. De ruimte vanuit Europa is daardoor beperkt en rederijen hebben daarom een toeslag aangekondigd.

Als expediteur monitoren wij voortdurend de situatie en zijn wij altijd op zoek naar alternatieven. We adviseren graag in deze veelbewogen periode en blijven juist nu ook optimaal presteren!

Laatste nieuws

vrijdag 20 maart 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

dinsdag 17 maart 2026

CER-TEX: wat betekent dit voor jouw import en logistiek?

Op 2 maart heeft de EU een grote stap gezet in het digitaliseren van grensprocessen. Met CER-TEX wordt het invoerproces een stuk sneller en efficiënter.

dinsdag 17 maart 2026

Jordex x Delft Solar Team

Jordex is een partnership aangegaan met het Delft Solar Team en daar zijn we best trots op. Wij gaan het team ondersteunen als dé logistieke partner.

maandag 16 maart 2026

Golfcrisis zet wereldwijde containervaart onder druk

Omgeleide containerstromen uit de Golfregio zorgen voor extra druk op alternatieve havens, waardoor er congestie dreigt bij grote overslaghubs in Azië.

maandag 16 maart 2026

Uitbreiding team Jordex: Stefan, Jimmy en Kimon

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

dinsdag 17 maart 2026

Havens aan het roer: de snelst groeiende

Niet elke haven bouwt eeuwenlang aan haar reputatie. Sommige groeien in enkele decennia uit tot wereldspelers, zoals de Port of Ningbo-Zhoushan.

dinsdag 10 februari 2026

Jordex Agencies: Eén jaar onderweg, volle kracht vooruit!

Een jaar geleden zette de Jordex Group een nieuwe koers uit met de opening van Jordex Agencies. Een spannende stap, maar wel één precies op het juiste moment.

dinsdag 10 februari 2026

Vijf dingen om te weten over Ramadan

De Ramadan is voor miljoenen mensen wereldwijd een periode van bezinning, saamhorigheid en tradities. In 2026 is de Ramadan 17 februari tot 19 maart.

Wij gebruiken cookies. Learn more