Geplaatst op:

Historische mijlpaal projectlading Istanbul

In het eerste weekend van april is het nieuwe internationale vliegveld van Istanbul in gebruik genomen. Als partner van één van de toeleveranciers mochten wij een bijdrage leveren aan dit megaproject.

Met de komst van het nieuwe vliegveld wordt het oude vliegveld; Atatürk vervangen. Het is één van de infraprojecten waarmee Istanbul verder wil uitgroeien tot internationale hub voor luchtvracht. De omvang van het vliegveld is maar liefst drie keer zo groot als de luchthaven van Beijing. Daarmee wordt het het grootste vliegveld ter wereld.

De luchthaven is voorzien van de nieuwste technologie, inclusief robots en een automatisch bagagesysteem van onze relatie Vanderlande. Voor het Brabantse technologiebedrijf is het project ‘een belangrijke historische mijlpaal’, zegt CEO Goof Hamers. Het is de meest prestigieuze opdracht ooit die Vanderlande op het gebied van geautomatiseerde bagageafhandeling heeft binnengehaald.

Bij de megaklus heeft Vanderlande honderden medewerkers en Nederlandse toeleveranciers ingezet, waaronder Jordex. Wij hebben het logistieke proces opgezet, geregeld en begeleid vanaf laadadres tot aan de luchthaven van Istanbul.

Istanbul heeft een strategische ligging. Het verbindt Europa, Afrika, het Midden-Oosten en een deel van Azië. Veel belangrijke bestemmingen liggen op maximaal vijf uur vliegen. Direct naast het vliegveld komt een kanaal dat de Zwarte Zee moet verbinden met de Zee van Marmara.

Neem voor aanvragen of meer informatie over projectlading contact op met Wesley of Gary.

Laatste nieuws

donderdag 16 juli 2026

Lage waterstanden: wat verandert er voor jouw zending?

Door lage waterstanden op de Nederlandse rivieren verandert de binnenvaart. Lees wat dit betekent voor capaciteit, planning en transportkosten.

maandag 13 juli 2026

Top-10 meest efficiënte havens ter wereld

De tien efficiëntste havens van dit jaar laten zien dat operationele discipline, digitalisering en strakke planning het verschil maken.

woensdag 15 juli 2026

Komkommertijd? Niet in de logistiek.

De zomer is begonnen. Koffers gaan richting de zon, maar ondertussen blijven de komkommers gewoon onderweg. En dat zijn er nogal wat.

woensdag 15 juli 2026

Uitbereiding team Jordex: Davey en Dennis

Nieuwe collega's betekenen nieuwe kennis en nieuwe energie. Davey en Dennis zijn gestart bij Jordex en brengen allebei mooie ervaring mee.

vrijdag 10 juli 2026

Wereldwijde havencongestie piekt

Meer dan 10% van de wereldwijde containervloot lag begin juli vast door extreme havencongestie. Het hoogste niveau in vier jaar.

vrijdag 19 juni 2026

Uitbreiding team Agencies Belgium: Tomislav, Ingmar en Glenn

Begin dit jaar openden we ons tweede Jordex Agencies kantoor. Met trots stellen we het team in Antwerpen aan jullie voor.

dinsdag 14 juli 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

vrijdag 19 juni 2026

Vooruitblik zeevracht: tijdig plannen blijft belangrijk

De beschikbaarheid van containers en ruimte op de schepen blijft beperkt, waardoor tijdig plannen belangrijker is dan ooit.

Wij gebruiken cookies. Learn more