Geplaatst op:

Importeren uit Jordanië aantrekkelijker

De Europese Unie heeft het handelsverdrag met Jordanië vereenvoudigd, wat de import met Nederland bevordert. Welke veranderingen maken het nu aantrekkelijker?

Door aanpassing van preferentiële oorsprongsregels is het momenteel interessanter om de productie uit te besteden in Jordanië. Het maakt het namelijk simpeler om een verlaging van de invoerrechten te krijgen. Ook ziet het erop toe dat de werkgelegenheid wordt vergroot. Dit voordeel kan tevens als reden worden benoemd ter invoering van de nieuwe regels, aangezien er 650.000 Syrische vluchtelingen in Jordanië wonen.

Wat houdt deze wijziging inhoudelijk in?

Om tot preferentiële oorsprong te komen, is maar één bewerking nodig in Jordanië
Deze regel heeft betrekking op producten die in bepaalde ontwikkelingszones in Jordanië vervaardigd zijn
De verandering betreft niet alle producten. De focus ligt op textiel, chemische producten, kunststof producten, meubels, houten producten, engineering en elektrische producten
Geldt alleen als Jordaanse bedrijven een bepaald percentage vluchtelingen hebben.

Jordex is gespecialiseerd in het importeren vanuit het Midden-Oosten. Jordanië is zelfs één van de belangrijkere bestemmingen waar vanuit wij de import coördineren. Momenteel zijn wij met diverse belangenorganisaties in gesprek die Jordaanse geïnteresseerde bedrijven in contact te brengen met Nederlandse bedrijven. Heeft u hier interesse in neem dan contact op met Kim Mulder. Wilt u meer informatie over de mogelijkheden voor het importeren van uw goederen? Neem dan contact op met uw bekende contactpersoon binnen Jordex.

Laatste nieuws

maandag 08 december 2025

Uitbreiding team Jordex: Fleur, Jurriaan, Meike

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

dinsdag 09 december 2025

Tijdelijke vertraging bij keuringen van gevogelte

Importeurs van veterinaire of keurplichtige goederen kunnen op dit moment te maken krijgen met langere doorlooptijden bij de keuringen.

maandag 08 december 2025

Wachttijden lopen op: wegvervoerders trekken aan de bel

Het is extreem druk in de Rotterdamse haven, waardoor ritten van wegvervoerders vertragen of zelfs stilvallen.

vrijdag 05 december 2025

Beperkte scheepscapaciteit aanloop Chinees Nieuwjaar 2026

Op 17 februari 2026 begint voor Chinezen en Hongkongers het jaar van het paard. Deze nationale vakantie is iets om als importeur nu al rekening mee te houden.

woensdag 03 december 2025

ETS-toeslag stijgt per 1 januari 2026

Per 2024 is de maritieme sector toegetreden tot de EU ETS. In 2024 is 40% van de CO2-uitstoot belast, in 2025 70% en vanaf 1 januari 2026 de volle 100%.

donderdag 13 november 2025

Uitbreiding team Jordex: Yannick en Valentina

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

woensdag 12 november 2025

Grootste schip in twee jaar vaart door Suezkanaal

Het Suezkanaal ziet weer meer scheepvaartverkeer. Langzaam keren steeds meer grote containerschepen terug naar deze belangrijke vaarroute.

woensdag 12 november 2025

Jordex-duo Hoppezak en Dorenbos: klaar om Ahoy te veroveren!

Voor de vierde keer op rij jaar prijkt Vincent Hoppezak met het Jordex logo op de wielerbaan. Dit jaar met een nieuwe bondgenoot: Yanne Dorenbos.

Wij gebruiken cookies. Learn more