Geplaatst op:

In de spotlight: Abu Dhabi

Abu Dhabi kennen we van de geautomatiseerde terminals en als dé plaats waar Jordex haar eerste buitenlandse branche office gevestigd heeft. Helaas is er de afgelopen periode een afname aan investeringen in deze regio gesignaleerd ten gevolge van de lage olieprijzen. De crisis houdt huis in veel GCC landen en 2017 wordt daarom ook een cruciaal jaar voor veel bedrijven in deze regio.

Toch blijft de overheid van Abu Dhabi bezig met innovatie op diverse fronten en in diverse sectoren. Recent zijn enkele nieuwe grote investeringsprojecten aangekondigd die de economie een boost moeten geven.

Abu Dhabi heeft zes biedingen gehad om een 350 megawatt zone-energiecentrale te bouwen, wat volgens het Abu Dhabi Water & Electricity Authority (ADWEA) moet resulteren in verlaging van kosten bij het opwekken van energie. Deze zal in Sweihan, ten oosten van de stad Abu Dhabi, worden geplaatst. Daar dit soort investeringen in het diversificatieplan passen om alternatieven te zoeken voor olie en het bijdraagt aan een schoner milieu, stimuleert de overheid van Abu Dabi soortgelijke investeringen.

De Verenigde Arabische Emiraten blijven een belangrijke export- en import hub. Momenteel merken wij dat de capaciteit van de schepen beperkt is, met name vanuit de Verenigde Arabische Emiraten naar Europa. Dit heeft als gevolg dat rederijen een tariefsverhoging hebben aangekondigd.

Laatste nieuws

woensdag 02 september 2026

ACD verplicht voor Kenia

Nieuwe regels voor containerzendingen naar Kenia vragen om extra voorbereiding. ACD verplicht voor containerzendingen.

maandag 14 september 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

woensdag 26 augustus 2026

Europa wil aanpak voor laagwater

Laagwater is geen tijdelijk probleem meer. De ESC roept de Europese Commissie daarom op om met een Europees laagwaterplan te komen

woensdag 26 augustus 2026

Jordex Air Cargo opnieuw in de Top 50 van NL luchtvracht

Net als vorig jaar staan we met plek 41 stevig gevestigd in de top 50 van de grootste luchtvrachexpediteurs van Nederland.

woensdag 26 augustus 2026

Uitbreiding team Jordex: welkom nieuwe collega's

Nieuwe collega's betekenen nieuwe kennis, ervaring en energie. De afgelopen periode zijn verschillende nieuwe collega's gestart bij Jordex.

woensdag 26 augustus 2026

Congestie Rotterdam verwacht in oktober

De druk op de Rotterdamse haven loopt richting het najaar verder op. Voor oktober wordt rekening gehouden met een nieuwe congestiegolf.

woensdag 05 augustus 2026

Havenstaking Rotterdam 4 september

FNV Havens heeft een havenstaking aangekondigd op vrijdag 4 september.

donderdag 16 juli 2026

Lage waterstanden: wat verandert er voor jouw zending?

Door lage waterstanden op de Nederlandse rivieren verandert de binnenvaart. Lees wat dit betekent voor capaciteit, planning en transportkosten.

Wij gebruiken cookies. Learn more