Geplaatst op:

In gesprek met Afrika specialist Joey

De aanvang van het aardappelen- en uienseizoen is in zicht, de waiverplicht brengt vaak verwarring met zich mee en wij bezochten de Champignonnenbeurs. Tijd voor een interview met Afrika specialist Joey Verbrugge waarin hij ingaat op deze verschillende onderwerpen.

Het aardappelen- en uienseizoen vangt binnenkort weer aan. Zijn er specifieke voorwaarden waarmee rekening gehouden moet worden tijdens het vervoeren van deze producten?

Het aardappelen- en uienseizoen gaat eind juli/begin augustus weer van start. Aangezien de capaciteit en equipement erg schaars zijn in deze periode, is het van belang om adequaat te schakelen. Het is goed om te weten dat het vervoeren van aardappelen en uien een wat specifiekere aandacht vergt dan bijvoorbeeld bevroren lading. Daarbij is het van belang dat er voldoende, maar niet overmatig veel verse lucht in de reefer terecht komt. De luchtvochtigheid dient in de container gecontroleerd te worden om de kwaliteit tijdens het transport te waarborgen. Voor vragen over gekoeld transport kunt u contact opnemen met mijn collega Ferdi Lems (Business Development Manager Reefers). Om toezicht te houden op het export- en importverkeer is de waiver verplicht in West-Afrika. In de praktijk blijkt er vaak verwarring te zijn over waar en wanneer deze ingediend moet worden. Kun jij de lezer hier meer over vertellen?

In de praktijk is het heel simpel. Je hebt te allen tijde een waiver nodig voor de eindbestemming. Indien de transhipment loopt via Togo, Benin of Ghana dienen er twee waiver documenten opgemaakt te worden.

De Nederlandse champignonindustrie staan bekend als een van de grootste spelers in de champignonindustrie wereldwijd. Afgelopen maand heb jij samen met Jan Dits de Champignonnenbeurs bezocht in ’s-Hertogenbosch. Hoe sta jij de klant uit deze markt als Afrika specialist ten dienste?

De champignonindustrie groeit wereldwijd, met name met de groeipotentie in de voedingssector van Afrika is dit een veelbelovende combinatie. Daar wij op beide vlakken zeer intensief bezig zijn kunnen, wij de klant op maat adviseren. Wij denken graag met u mee door u te assisteren bij het vinden van de juiste routing en adviseren over de verschillende mogelijkheden.

Laatste nieuws

vrijdag 28 augustus 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

woensdag 26 augustus 2026

Europa wil aanpak voor laagwater

Laagwater is geen tijdelijk probleem meer. De ESC roept de Europese Commissie daarom op om met een Europees laagwaterplan te komen

woensdag 26 augustus 2026

Jordex Air Cargo opnieuw in de Top 50 van NL luchtvracht

Net als vorig jaar staan we met plek 41 stevig gevestigd in de top 50 van de grootste luchtvrachexpediteurs van Nederland.

woensdag 26 augustus 2026

Uitbreiding team Jordex: welkom nieuwe collega's

Nieuwe collega's betekenen nieuwe kennis, ervaring en energie. De afgelopen periode zijn verschillende nieuwe collega's gestart bij Jordex.

woensdag 26 augustus 2026

Congestie Rotterdam verwacht in oktober

De druk op de Rotterdamse haven loopt richting het najaar verder op. Voor oktober wordt rekening gehouden met een nieuwe congestiegolf.

woensdag 05 augustus 2026

Havenstaking Rotterdam 4 september

FNV Havens heeft een havenstaking aangekondigd op vrijdag 4 september.

donderdag 16 juli 2026

Lage waterstanden: wat verandert er voor jouw zending?

Door lage waterstanden op de Nederlandse rivieren verandert de binnenvaart. Lees wat dit betekent voor capaciteit, planning en transportkosten.

maandag 13 juli 2026

Top-10 meest efficiënte havens ter wereld

De tien efficiëntste havens van dit jaar laten zien dat operationele discipline, digitalisering en strakke planning het verschil maken.

Wij gebruiken cookies. Learn more