Geplaatst op:
Komkommertijd? Niet in de logistiek.
De zomer is begonnen. Koffers gaan richting de zon, maar ondertussen blijven de komkommers gewoon onderweg. En dat zijn er nogal wat. In 2024 werd er in Nederland zo'n 416 miljoen kilo komkommer geteeld. Daarvan ging 77% de grens over. Duitsland is met afstand de grootste afnemer, gevolgd door het Verenigd Koninkrijk en Belgiƫ. In totaal verhandelden Nederlandse bedrijven zelfs 564 miljoen kilo komkommers, mede dankzij onze rol als logistieke draaischijf van Europa.
Een paar frisse weetjes:
Duitsers zijn gek op komkommers. Met gemiddeld 8,6 kilo per persoon per jaar staan ze ruim boven Nederland, waar we op 5,2 kilo zitten. Duitsland neemt structureel 47% van alle Nederlandse komkommerafzet voor zijn rekening.
Nederland is de nummer twee komkommerproducent van Europa. Alleen Spanje produceert meer. Wereldwijd produceert China veruit de meeste komkommers.
Miniākomkommers zijn in 2026 populairder dan ooit. De Nederlandse minikomkommerteelt is in 2026 iets gegroeid ten opzichte van 2025. In 2025 waren ze goed voor 19% van de totale omzet in Nederlandse supermarkten.
Turkije had in 2025ā2026 de slechtste komkommeroogst in 50 jaar. Door extreme droogte daalde de productie fors en is de opbrengst lager dan normaal.
Een komkommer bestaat voor ongeveer 95% uit water.
Van kas naar consument. Van Rotterdam naar de rest van Europa. Achter iedere komkommer zit een logistieke keten die moet kloppen. Daar worden wij blij van. Fijne komkommertijd gewenst.
:quality(80))
:quality(80))
:quality(80))
:quality(80))
:quality(80))
:quality(80))
:quality(80))
:quality(80))