Geplaatst op:

Koninklijk bezoek uit Jordanië

Afgelopen week bracht het Jordaanse koningspaar een bezoek aan Nederland. Naast een ontmoeting met het Nederlandse koningshuis, ondersteunde ze een inkomende handelsdelegatie gericht op tuinbouw en de textielsector.

Op dinsdag 20 maart en woensdag 21 maart heeft Koning Abdullah II van Jordanië met zijn vrouw Koningin Rania een officieel staatsbezoek gebracht aan Nederland. Het officiële bezoek vervangt het eerder voorgenomen staatsbezoek dat in november 2017 zou plaatsvinden.

De landen werken samen aan de stabiliteit van Jordanië en de omliggende landen, onder meer door een handelsmissie. De Nederlandse Export Combinatie (NEC) ontving in opdracht van het Rijksdienst van Ondernemend Nederland (RVO)  22 vertegenwoordigers uit Jordanië. Het doel van de Jordaanse handelsdelegatie is kennis en contacten opdoen voor tuinbouw en de textielsector. Door gebruik te maken van nieuwe technologieën en innovaties moet de effectiviteit en productie verhoogd worden.

De Jordaanse overheid ziet graag een hoger tuinbouwproductiviteit omdat op dit moment gewassen en granen wordt geïmporteerd. Daarnaast is de bevolking in een relatief korte periode flink toegenomen door de toestroom Syrische vluchtelingen, waardoor de vraag naar voedsel is gestegen.  Met name de grote droogte en het verlies van water door inefficiëntie is een belangrijk onderwerp. Op dit moment gaat hierdoor veel verloren.

Bent u al actief in Jordanië? Neem voor meer informatie contact op met Kim Mulder.

Laatste nieuws

dinsdag 10 februari 2026

Jordex Agencies: Eén jaar onderweg, volle kracht vooruit!

Een jaar geleden zette de Jordex Group een nieuwe koers uit met de opening van Jordex Agencies. Een spannende stap, maar wel één precies op het juiste moment.

dinsdag 10 februari 2026

Vijf dingen om te weten over Ramadan

De Ramadan is voor miljoenen mensen wereldwijd een periode van bezinning, saamhorigheid en tradities. In 2026 is de Ramadan 17 februari tot 19 maart.

maandag 09 februari 2026

Storm Golf van Biskaje ontregelt scheepvaart

Zware stormen in de Golf van Biskaje veroorzaken momenteel vertragingen in de internationale scheepvaart. Schepen onderbreken hun reis of maken een omweg.

maandag 09 februari 2026

Vrijhandel met India: kansen voor logistiek en export

EU en India sluiten vrijhandelsakkoord. Lagere heffingen en nieuwe kansen voor Europese export van onder andere auto’s, machines, en farmaproducten.

maandag 09 februari 2026

Chinees Nieuwjaar 2026: vijf feiten die je moet weten

Op 17 februari 2026 begint het Chinees Nieuwjaar en start het Jaar van het Paard. Wat maakt deze tijd zo bijzonder? Dit zijn vijf feiten die je moet weten.

dinsdag 10 februari 2026

Uitbreiding team Jordex: Luna en Thimon

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

dinsdag 13 januari 2026

Team Jordex Facts 2025

In 2025 stond ontwikkeling in mensen, kennis en vitaliteit centraal. We hebben het jaar vormgegeven, alle cijfers onder de loep genomen.

dinsdag 13 januari 2026

Beperkingen Euromax vanaf 16 januari

ECT stapt op 17 januari 2026 over op een nieuw TOS op de Euromax. Om deze overgang goed uit te voeren worden de terminalactiviteiten vanaf 16 januari beperkt.

Wij gebruiken cookies. Learn more