Geplaatst op:

Luchtvracht als alternatief zeevracht VS

Nadat afgelopen dinsdag 45.000 havenarbeiders in de VS hun werk hebben neergelegd, stapelen de containerschepen die voor de Amerikaanse oostkust en de Golf van Mexico liggen te wachten tot ze de havens binnen kunnen zich op. Door de stakingsactie kunnen schepen niet gelost en geladen worden, waardoor er tekorten dreigen te ontstaan.   Containerschepen kunnen uitwijken naar havens aan de westkust, waarbij ze waarschijnlijk door het Panamakanaal in Midden-Amerika moeten varen. Dit neemt hogere kosten en langere transittijden met zich mee. Kostbare tijd voor bederfelijke goederen zoals voedingsmiddelen en reserveonderdelen voor bijvoorbeeld de autoproductie.

Tijdens de huidige verstoring van de logistieke keten in de VS, kan luchtvracht een goed alternatief zijn. Luchtvracht is snel, betrouwbaar en nauwkeurig. Wil jij de opties voor deze modaliteit onderzoeken? Onze collega’s van Jordex Air Cargo helpen je graag!

dinsdag 14 april 2026

Nederlandse schepen in afwachting in Hormuz

Onzekerheid blijft rond Nederlandse schepen in de Straat van Hormuz. Bijna honderd schepen wachten op duidelijkheid.

donderdag 23 april 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

maandag 13 april 2026

Uitbreiding team Jordex: Anass en Samirah

Nieuwe gezichten, nieuwe energie! Bij Jordex blijven we bouwen aan ons team en daar horen natuurlijk ook nieuwe collega’s bij. We stellen ze graag aan je voor

donderdag 09 april 2026

Hoge vraag zorgt voor druk op luchtvrachtcapaciteit

De wereldwijde luchtvrachtmarkt staat momenteel onder druk. De aanhoudend hoge vraag zorgt ervoor dat capaciteit snel wordt ingevuld en tarieven stijgen.

dinsdag 07 april 2026

Wegvervoerders slaan handen ineen tegen wachttijden ECT

Oplopende wachttijden zorgen voor onrust in het containervervoer. Vervoerders uit Rotterdam vragen om snellere doorstroming, gesprekken met ECT volgen opnieuw

vrijdag 10 april 2026

Voorzichtig herstel in de Straat van Hormuz

Na het staakt-het-vuren tussen de VS en Iran is de Straat van Hormuz tijdelijk weer open voor scheepvaart.

dinsdag 17 maart 2026

CER-TEX: wat betekent dit voor jouw import en logistiek?

Op 2 maart heeft de EU een grote stap gezet in het digitaliseren van grensprocessen. Met CER-TEX wordt het invoerproces een stuk sneller en efficiënter.

dinsdag 17 maart 2026

Jordex x Delft Solar Team

Jordex is een partnership aangegaan met het Delft Solar Team en daar zijn we best trots op. Wij gaan het team ondersteunen als dé logistieke partner.

Wij gebruiken cookies. Learn more