Geplaatst op:

Mogelijke congestietoeslag in aantocht

Terminals raken overvol waardoor lege containers die retour komen per barge steeds vaker worden geweigerd door terminals. Schepen worden groter en terminals worden steeds vaker gebruikt als depot voor lege containers. Dat zorgt voor overvolle situaties en een mogelijke invoer van een congestietoeslag.

Veel terminals draaien momenteel overuren. De RWG Terminal heeft als eerste aangegeven van plan te zijn een congestietoeslag in te voeren. Hiermee wil de terminal vervoerders stimuleren om meer containers 's nachts in te leveren/uit te halen, wat nadelig is voor de ritten van de chauffeurs. Om containers af en aan te leveren moeten vervoerders tegenwoordig een afspraak inplannen. Staat deze afspraak op een doordeweekse dag van maandag t/m vrijdag tussen 06:00 en 18:00 uur, dan rekent de RWG Terminal een toeslag.

In de zogenaamde “loop” is Rotterdam vaak de eerste Europese haven. Momenteel kiezen rederijen telkens vaker om containers in Rotterdam te lossen, terwijl die eigenlijk bestemd zijn voor het Europese achterland. In plaats van lossen middels zeeschip in bijvoorbeeld Antwerpen of Hamburg, worden deze containers na aankomst Rotterdam intermodaal verder door Europa vervoerd. Vanwege deze ontwikkeling kijken terminals kritischer naar de lading die door zee- en binnenvaartschepen wordt aangebracht. De hoeveelheid te lossen containers moet evenredig zijn met hetgeen het schip komt laden. Is dat niet het geval? Dan kan het zijn dat de terminals het desbetreffende schip weigeren.

vrijdag 19 juni 2026

Uitbreiding team Agencies Belgium: Tomislav, Ingmar en Glenn

Begin dit jaar openden we ons tweede Jordex Agencies kantoor. Met trots stellen we het team in Antwerpen aan jullie voor.

vrijdag 19 juni 2026

Vooruitblik zeevracht: tijdig plannen blijft belangrijk

De beschikbaarheid van containers en ruimte op de schepen blijft beperkt, waardoor tijdig plannen belangrijker is dan ooit.

donderdag 18 juni 2026

Voorzichtig herstel in het Midden-Oosten

Na maanden van verstoringen lijken de eerste logistieke knelpunten in het Midden-Oosten langzaam af te nemen.

dinsdag 16 juni 2026

Gedreven door oranje

Het WK is in volle gang en heel Nederland kleurt oranje, de kleur van het Nederlands Elftal én van Jordex. Oranje staat voor energie, beweging en warmte.

woensdag 10 juni 2026

Rotterdamse haven onder druk: binnenvaart eist maatregelen

De druk op de Rotterdamse binnenvaart loopt op. In een scherpe oproep aan het Havenbedrijf waarschuwen tientallen partijen voor structurele problemen.

woensdag 10 juni 2026

Digitaal dossier: minder zoeken, meer doen

Iedereen kent het wel:die ene factuur die zoek is, een certificaat dat ergens in een mailbox verstopt zit of documenten die op drie verschillende plekken zijn

dinsdag 23 juni 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

donderdag 21 mei 2026

Afvaarten geschrapt vanuit het Verre Oosten

Door overcapaciteit op diverse vaarroutes hebben rederijen zogenoemde blank sailings aangekondigd. Hierbij worden geplande afvaarten geschrapt.

Wij gebruiken cookies. Learn more