Geplaatst op:

Ndayane maakt weg vrij voor nieuwe diepzeehaven

Nog even en Senegal is een diepzeehaven rijker in Ndayane. De komst van deze nieuwe haven zal de rol van Dakar als belangrijk logistiek knooppunt en toegangspoort tot West- en Noordwest-Afrika nog meer versterken.

Op ongeveer 50 kilometer van de bestaande haven van Dakar en in de buurt van de internationale luchthaven Blaise Diagne wordt een diepzeehaven ontwikkeld. Dit zijn DP World en de Senegalese regering onlangs overeengekomen.

Ondanks dat DP World reeds een plan had liggen om een nieuwe containerterminal te ontwikkelen naast de bestaande containerterminal in de haven van Dakar, hebben zij een concessie gedaan omdat het voor de ontwikkeling van Senegal passender zou zijn om een ambitieuzer project uit te voeren door een volledig nieuwe haven buiten de stad te bouwen.

Na constructieve en uitvoerige besprekingen werden de overeenkomsten onlangs in Dakar ondertekend, waarmee de weg is vrijgemaakt voor de ontwikkeling van de nieuwe haven.

In de eerste fase van dit project zal DP World Dakar 837 miljoen USD investeren, wat het tot de grootste investering in de geschiedenis van Senegal maakt. Aanvankelijk zal de kade van de nieuwe terminal 840 meter worden en zullen de vaargeulen worden uitgebaggerd om schepen van 366 meter te kunnen ontvangen.

Naar verwachting zal een tweede investeringsfase van 290 miljoen USD volgen. In deze fase zal de terminal worden uitgebreid tot 1.250 meter, zodat de haven uiteindelijk megaschepen van 400 meter kan ontvangen.

Bron: Alphaliner

Laatste nieuws

maandag 05 oktober 2026

EUDR komt eraan: ben jij voorbereid?

De Europese Ontbossingsverordening (EUDR) komt eraan. De invoering is uitgesteld, maar de nieuwe verplichtingen voor bedrijven blijven staan.

maandag 05 oktober 2026

Golden Week: Vijf leuke weetjes

Terwijl wij de herfst ingaan, trekken miljoenen Chinezen eropuit. Deze nationale vakantieweek is ingevoerd om binnenlands toerisme en consumptie te stimuleren

maandag 05 oktober 2026

Uitbreiding team Jordex: Joey, Robin, Marcel, Ivo & Nathalie

We blijven in beweging. De afgelopen maand zijn er vijf nieuwe collega's gestart. Van projects en douane tot data en customer service.

maandag 05 oktober 2026

Van oceaanvaart tot het Oceanium van Diergaarde Blijdorp

Wist je dat het zeewater in het Oceanium van Diergaarde Blijdorp afkomstig is uit de Atlantische Oceaan? Maersk neem schoon water mee aan boord.

dinsdag 29 september 2026

Laagwatertoeslag ingevoerd

Het waterpeil van de Rijn heeft een historisch dieptepunt bereikt. Door de uitzonderlijk lage waterstanden kunnen binnenvaartschepen minder lading meenemen.

donderdag 17 september 2026

Minder schepen door het Panamakanaal

Het Panamakanaal is een belangrijke schakel tussen de Atlantische en de Grote Oceaan. Zo’n 5% van de wereldwijde zeehandel passeert via deze vaarroute.

donderdag 17 september 2026

Jordex Projects en Chartering bestaat 6 jaar

Zes jaar geleden begon Jordex Projects & Chartering, oftewel JPC. Sindsdien zijn er heel wat bijzondere ladingen, routes en projecten voorbijgekomen.

woensdag 16 september 2026

Wachturen: meer dan alleen de lostijd

Wachturen bij wegtransport ontstaan door wachttijd bij laden of lossen en kunnen extra kosten veroorzaken.

Wij gebruiken cookies. Learn more