Geplaatst op:

Nieuwe Japanse alliantie ONE

Per 1 april 2018 wordt de containerwereld opgefleurd met de roze containers van containerrederij ONE (Ocean Network Express). En wij kunnen u vertellen, dat is geen 1 aprilgrap!

De drie van origine Japanse rederijen Mitsui OSK Lines (MOL), Kawasaki Kisen Kaiha (“K” line) en Nippon Yusen Kaisha (NYK) zullen uit de markt verdwijnen. Samen zullen zij onder de naam ONE een "joint venture" aangaan, die hen meer nieuwe mogelijkheden zal bieden. Zo zullen de drie partijen gezamenlijk zo’n 1,44 miljoen TEU (20-voets containers) vervoeren, waardoor zij een zesde plaats in de markt innemen, met een marktaandeel van ongeveer 7%. Met meer dan 250 boten in de vloot zullen zij alle zes continenten van de wereld gaan bedienen.

De gloednieuwe roze samenwerking stelt: "Door samen te werken en integriteit, menselijk potentieel en alle sterke punten te combineren, kunnen we een betere service en meer diverse routes bieden."

Bent u benieuwd naar alle diensten van de Ocean Network Express, neem dan contact op met uw Jordex contactpersoon.

Laatste nieuws

woensdag 02 september 2026

ACD verplicht voor Kenia

Nieuwe regels voor containerzendingen naar Kenia vragen om extra voorbereiding. ACD verplicht voor containerzendingen.

maandag 14 september 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

woensdag 26 augustus 2026

Europa wil aanpak voor laagwater

Laagwater is geen tijdelijk probleem meer. De ESC roept de Europese Commissie daarom op om met een Europees laagwaterplan te komen

woensdag 26 augustus 2026

Jordex Air Cargo opnieuw in de Top 50 van NL luchtvracht

Net als vorig jaar staan we met plek 41 stevig gevestigd in de top 50 van de grootste luchtvrachexpediteurs van Nederland.

woensdag 26 augustus 2026

Uitbreiding team Jordex: welkom nieuwe collega's

Nieuwe collega's betekenen nieuwe kennis, ervaring en energie. De afgelopen periode zijn verschillende nieuwe collega's gestart bij Jordex.

woensdag 26 augustus 2026

Congestie Rotterdam verwacht in oktober

De druk op de Rotterdamse haven loopt richting het najaar verder op. Voor oktober wordt rekening gehouden met een nieuwe congestiegolf.

woensdag 05 augustus 2026

Havenstaking Rotterdam 4 september

FNV Havens heeft een havenstaking aangekondigd op vrijdag 4 september.

donderdag 16 juli 2026

Lage waterstanden: wat verandert er voor jouw zending?

Door lage waterstanden op de Nederlandse rivieren verandert de binnenvaart. Lees wat dit betekent voor capaciteit, planning en transportkosten.

Wij gebruiken cookies. Learn more