Geplaatst op:

Nieuwe toeslagen voor wegvervoer vanaf 1 januari 2026

Om een betere spreiding van het wegvervoer op terminals te realiseren en de duurzaamheid te bevorderen, worden per 1 januari 2026 nieuwe toeslagen voor wegvervoer ingevoerd. Deze maatregel sluit aan op bestaande regelingen binnen het havengebied en geldt specifiek voor bepaalde terminals.

De toeslagen bestaan uit drie onderdelen: spreidingstoeslag, spreidingspremie en klimaattarief. De exacte hoogte verschilt per terminal en wordt per bezoek in rekening gebracht. Een aantal terminals brengt deze kosten al in rekening; andere terminals sluiten hier vanaf 2026 bij aan.

De toeslagen worden berekend op EAN-nummerniveau en maandelijks gefactureerd via MyTerminal. Is jouw EAN-nummer al geregistreerd? Dan hoef je hiervoor niets te doen. Nog niet geregistreerd? Regel dit dan vóór 1 januari 2026.

dinsdag 14 april 2026

Nederlandse schepen in afwachting in Hormuz

Onzekerheid blijft rond Nederlandse schepen in de Straat van Hormuz. Bijna honderd schepen wachten op duidelijkheid.

donderdag 23 april 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

maandag 13 april 2026

Uitbreiding team Jordex: Anass en Samirah

Nieuwe gezichten, nieuwe energie! Bij Jordex blijven we bouwen aan ons team en daar horen natuurlijk ook nieuwe collega’s bij. We stellen ze graag aan je voor

donderdag 09 april 2026

Hoge vraag zorgt voor druk op luchtvrachtcapaciteit

De wereldwijde luchtvrachtmarkt staat momenteel onder druk. De aanhoudend hoge vraag zorgt ervoor dat capaciteit snel wordt ingevuld en tarieven stijgen.

dinsdag 07 april 2026

Wegvervoerders slaan handen ineen tegen wachttijden ECT

Oplopende wachttijden zorgen voor onrust in het containervervoer. Vervoerders uit Rotterdam vragen om snellere doorstroming, gesprekken met ECT volgen opnieuw

vrijdag 10 april 2026

Voorzichtig herstel in de Straat van Hormuz

Na het staakt-het-vuren tussen de VS en Iran is de Straat van Hormuz tijdelijk weer open voor scheepvaart.

dinsdag 17 maart 2026

CER-TEX: wat betekent dit voor jouw import en logistiek?

Op 2 maart heeft de EU een grote stap gezet in het digitaliseren van grensprocessen. Met CER-TEX wordt het invoerproces een stuk sneller en efficiënter.

dinsdag 17 maart 2026

Jordex x Delft Solar Team

Jordex is een partnership aangegaan met het Delft Solar Team en daar zijn we best trots op. Wij gaan het team ondersteunen als dé logistieke partner.

Wij gebruiken cookies. Learn more