Geplaatst op:

Oman voert nieuwe belasting in

Na de Emiraten, Saoedi-Arabië en Bahrein voert Oman nu ook een voor het land nieuw type belasting in; btw op verkochte goederen en diensten.

Oman is de vierde Golfstaat van de Gulf Cooperation Council (GCC) die de belasting invoert. Het land start met een relatief laag tarief van 5 procent. Een hoger tarief zou leiden tot een te grote stijging van het landelijke prijspeil. Om te hoge inflatie tegen te gaan, zijn 488 voedselproducten vrijgesteld.

De nieuwe belasting is ingevoerd om het gat in de begroting te dichten. Als gevolg van de pandemie en tegenvallende olieprijzen had Oman vorig jaar een begrotingstekort van bijna 20 procent van het bruto binnenlands product (BBP). Naar verwachting zal de nieuwe belasting het begrotingstekort van het BBP terugbrengen naar ongeveer 6,5 procent.

De Gulf Cooperation Council (GCC) bestaat uit zes olie-exporterende landen: Emiraten, Saoedi-Arabië, Bahrein, Koeweit, Oman en Qatar. Met de belasting willen de landen zich op lange termijn diversifiëren zodat ze minder afhankelijk zijn van oliebelastingen.

Laatste nieuws

maandag 08 december 2025

Uitbreiding team Jordex: Fleur, Jurriaan, Meike

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

dinsdag 09 december 2025

Tijdelijke vertraging bij keuringen van gevogelte

Importeurs van veterinaire of keurplichtige goederen kunnen op dit moment te maken krijgen met langere doorlooptijden bij de keuringen.

maandag 08 december 2025

Wachttijden lopen op: wegvervoerders trekken aan de bel

Het is extreem druk in de Rotterdamse haven, waardoor ritten van wegvervoerders vertragen of zelfs stilvallen.

vrijdag 05 december 2025

Beperkte scheepscapaciteit aanloop Chinees Nieuwjaar 2026

Op 17 februari 2026 begint voor Chinezen en Hongkongers het jaar van het paard. Deze nationale vakantie is iets om als importeur nu al rekening mee te houden.

woensdag 03 december 2025

ETS-toeslag stijgt per 1 januari 2026

Per 2024 is de maritieme sector toegetreden tot de EU ETS. In 2024 is 40% van de CO2-uitstoot belast, in 2025 70% en vanaf 1 januari 2026 de volle 100%.

donderdag 13 november 2025

Uitbreiding team Jordex: Yannick en Valentina

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

woensdag 12 november 2025

Grootste schip in twee jaar vaart door Suezkanaal

Het Suezkanaal ziet weer meer scheepvaartverkeer. Langzaam keren steeds meer grote containerschepen terug naar deze belangrijke vaarroute.

woensdag 12 november 2025

Jordex-duo Hoppezak en Dorenbos: klaar om Ahoy te veroveren!

Voor de vierde keer op rij jaar prijkt Vincent Hoppezak met het Jordex logo op de wielerbaan. Dit jaar met een nieuwe bondgenoot: Yanne Dorenbos.

Wij gebruiken cookies. Learn more