Geplaatst op:

Ondernemingskansen in Libanon en Jordanië

Niet alle ogen zijn direct gericht op Jordanië en Libanon. Toch is er vanuit Europa een stijgende interesse in deze landen en een groeiende vraag naar bepaalde economische ontwikkelingen.

Beide landen hebben te lijden onder de politieke instabiliteit in de regio. Een kwart van de inwoners van Libanon zijn Syrische vluchtelingen. In Jordanië is dit bijna twintig procent. Daarbij komen de vluchtelingen uit de Palestijnse gebieden en Irak. Dit drukt sterk op de samenleving en zorgt voor tekorten in o.a. onderwijs, huisvesting, medische zorg en afvalberging. Daarnaast kampt Jordanië met een flink watertekort en niet efficiënte middelen van watergebruik.

Beide landen blijven investeren in mogelijkheden om de economische groei te bevorderen. Zo onderhouden ze goede relaties met de Europese Unie waardoor handel vergemakkelijkt moet worden en staan ze open voor buitenlandse investeringen.

In Libanon liggen de ontwikkelingskansen in de agricultuur zoals visserij, veeteelt, verpakkingsmachines en - materiaal én de materialen en grondstoffen voor het verbouwen van gewassen op traditionele wijze. Overige sectoren in ontwikkelingen zijn; de farmaceutische industrie en gezondheidstoerisme.

Naast de bovengenoemde sectoren biedt Jordanië ook ontwikkelingsmogelijkheden in lichte industrieën en duurzame energie.

Als onderdeel van de ondersteuning voor de opvang van vluchtelingen in deze landen is Nederland nauw betrokken bij de ontwikkeling van de economieën. Recent is er een ondernemersdag geweest over zakendoen in Jordanië en Libanon.

Bij Jordex kunnen we u assisteren in de logistieke processen van en naar de betreffende landen. Wilt u meer informatie of een vrijblijvende offerte, neem dan contact op met onze Midden-Oosten specialiste Kim Mulder.

 

Laatste nieuws

woensdag 02 september 2026

ACD verplicht voor Kenia

Nieuwe regels voor containerzendingen naar Kenia vragen om extra voorbereiding. ACD verplicht voor containerzendingen.

maandag 14 september 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

woensdag 26 augustus 2026

Europa wil aanpak voor laagwater

Laagwater is geen tijdelijk probleem meer. De ESC roept de Europese Commissie daarom op om met een Europees laagwaterplan te komen

woensdag 26 augustus 2026

Jordex Air Cargo opnieuw in de Top 50 van NL luchtvracht

Net als vorig jaar staan we met plek 41 stevig gevestigd in de top 50 van de grootste luchtvrachexpediteurs van Nederland.

woensdag 26 augustus 2026

Uitbreiding team Jordex: welkom nieuwe collega's

Nieuwe collega's betekenen nieuwe kennis, ervaring en energie. De afgelopen periode zijn verschillende nieuwe collega's gestart bij Jordex.

woensdag 26 augustus 2026

Congestie Rotterdam verwacht in oktober

De druk op de Rotterdamse haven loopt richting het najaar verder op. Voor oktober wordt rekening gehouden met een nieuwe congestiegolf.

woensdag 05 augustus 2026

Havenstaking Rotterdam 4 september

FNV Havens heeft een havenstaking aangekondigd op vrijdag 4 september.

donderdag 16 juli 2026

Lage waterstanden: wat verandert er voor jouw zending?

Door lage waterstanden op de Nederlandse rivieren verandert de binnenvaart. Lees wat dit betekent voor capaciteit, planning en transportkosten.

Wij gebruiken cookies. Learn more