Geplaatst op:

Ramadan; de gezegende maand

Vanaf 6 juni begint de Ramadan voor de islamitische gemeenschap weer. Tijdens deze maand wordt er van zonsopgang tot zonsondergang gevast. Het vasten is één van de vijf verplichtingen van de islam en wordt afgesloten met het Suikerfeest, Eid al-Fitr.

De Ramadan wordt niet alleen als een tijd van bezinning gezien, maar ook als een tijd waarin extra aandacht wordt geschonken aan minderbedeelden en familiebanden worden aangehaald.

Tijdens de Ramadan worden in islamitische landen de werktijden over het algemeen gereduceerd, met name bij overheden en publieke instellingen. Werknemers van ministeries en federale overheden zullen in deze heilige maand van 09:00 tot 14:00 uur werken en de werktijden in de private sector zijn met twee uur per dag gereduceerd.

Ons kantoor Jordex Global in Abu Dhabi zal gedurende de Ramadan van 8:30 uur tot 15:30 uur geopend zijn.

Eid al-Fitr zal, afhankelijk van de maanstand, rond 6 juli beginnen en duurt meestal twee tot drie dagen. Dit is een nationale vakantie en bedrijven zijn gesloten.

Laatste nieuws

donderdag 18 juni 2026

Voorzichtig herstel in het Midden-Oosten

Na maanden van verstoringen lijken de eerste logistieke knelpunten in het Midden-Oosten langzaam af te nemen.

dinsdag 16 juni 2026

Gedreven door oranje

Het WK is in volle gang en heel Nederland kleurt oranje, de kleur van het Nederlands Elftal én van Jordex. Oranje staat voor energie, beweging en warmte.

woensdag 10 juni 2026

Rotterdamse haven onder druk: binnenvaart eist maatregelen

De druk op de Rotterdamse binnenvaart loopt op. In een scherpe oproep aan het Havenbedrijf waarschuwen tientallen partijen voor structurele problemen.

woensdag 10 juni 2026

Digitaal dossier: minder zoeken, meer doen

Iedereen kent het wel:die ene factuur die zoek is, een certificaat dat ergens in een mailbox verstopt zit of documenten die op drie verschillende plekken zijn

maandag 15 juni 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

donderdag 21 mei 2026

Afvaarten geschrapt vanuit het Verre Oosten

Door overcapaciteit op diverse vaarroutes hebben rederijen zogenoemde blank sailings aangekondigd. Hierbij worden geplande afvaarten geschrapt.

donderdag 21 mei 2026

Toenemende druk op wereldwijde zeeroutes

De druk op internationale scheepvaartroutes neemt toe. Zowel bij het Panamakanaal als in de Straat van Hormuz lopen wachttijden, kosten en onzekerheden op.

donderdag 21 mei 2026

Uitbreiding team Jordex: Kenny, Rowen en Jurian

Bij Jordex zitten we niet stil. Terwijl de logistieke wereld altijd in beweging is, blijven ook wij bouwen aan een sterk team.

Wij gebruiken cookies. Learn more