Geplaatst op:

Rederijen vormen nieuwe allianties

Vanaf april 2017 zullen containerrederijen de handen ineen slaan om nieuwe allianties te vormen. De vorming van deze nieuwe allianties zal gevolgen hebben voor de door hen aangeboden diensten.

Na de samenvoeging van de rederijen China Shipping en Cosco vorig jaar februari, zullen zij als Cosco Shipping Lines samen met CMA CGM, OOCL en Evergreen per april 2017 een nieuwe alliantie starten onder de naam Ocean Alliance.

Met ingang van april 2017 zal ook The Alliance gevormd worden, die bestaat uit de containerrederijen: Hapag-Lloyd, Yang Ming, UASC, MOL, NYK Line en "K"Line. HMM en Hamburg Sud zullen nauw samenwerken met de 2M, bestaande uit Maersk en MSC.

De allianties zullen nieuwe afvaarten, transittijden, bestemmingen en handelsroutes aanbieden. Het vaarschema van de Ocean Alliance is al bekend. Naast Rotterdam heeft ook de haven van Hamburg een prominente plek gekregen in het vaarschema.

Kortom, de komende tijd gaan rederijen een operationele en financiële uitdaging tegemoet.

Als gevolg van de blank sailings op de Westbound trade richting Europa na het Chinese nieuwjaar afgelopen januari en in combinatie met overvolle schepen, is de scheepsruimte voor exportlading in maart zeer beperkt. Tevens worden er door overboeking van schepen veel containers "gerolled" waardoor de druk op de volgende afvaart nog verder toeneemt en de terminals vol staan.

Wij adviseren u daarom de komende tijd op een zo vroeg mogelijk tijdstip uw boeking te plaatsen. Neem voor verdere vragen en/of onduidelijkheden contact op met uw bekende contactpersoon van Jordex.

Laatste nieuws

donderdag 10 april 2025

Rotterdam verliest terrein door aanhoudende congestie

Door verstoringen in de haven van Rotterdam hebben een aantal rederijen Rotterdam geschrapt uit hun Noord-Europa–Australië-dienst. De congestie is het gevolg

maandag 07 april 2025

Houthi-rebellen richten zich op Israëlische luchtvaart

De Houthi-rebellen uit Jemen hebben aangekondigd dat ze van plan zijn de grootste luchthaven van Israël, Ben-Gurion Airport in Tel Aviv, aan te vallen.

dinsdag 08 april 2025

Uitbreiding team Jordex; Ed, Pascal, Arjan, Bas, Leendert en Diego

We zijn weer zes ervaren collega's rijker; Ed, Pascal, Arjan, Bas, Leendert en Diego

woensdag 26 maart 2025

15 grootste containerhavens EU

De haven van Rotterdam behoudt met 13,82 miljoen TEU haar nummer 1 positie, op de voet gevolgd door Antwerpen-Brugge met 13,53 miljoen TEU.

donderdag 13 maart 2025

Nieuwe uitdaging voor Manager Perishables Ferdi

Na 10 jaar bij Jordex Shipping & Forwarding pakt Ferdi Lems zijn koffers voor een nieuwe uitdaging. Ja, hij gaat ons kikkerlandje verlaten. Maar Jordex niet.

donderdag 13 maart 2025

Dagelijkse ritme verandert tijdens de Ramadan

De Ramadan is al in volle gang. Gedurende deze speciale maand verandert het dagelijkse ritme van werk en consumptie. Vooral bedrijven die zakendoen met bedrij

woensdag 12 maart 2025

Uitbreiding Team Jordex; Valencia, Leyla, Luuk, Tijmen en Arjan

Van Jordex Shipping & Forwarding tot Jordex Customs & Compliance en Jordex Agencies, we hebben er weer vijf enthousiaste collega's bij die heel wat werkervari

woensdag 12 maart 2025

Ontwikkelingen importheffingen VS

Vanaf woensdag 12 maart hanteert de VS een importheffing voor op staal en aluminium van 25%. De importheffingen voor Canada en Mexico heeft Trump uitgesteld.

Wij gebruiken cookies. Learn more