Geplaatst op:

Rol Nederland bij ontwikkeling Tanzania

De westerse invloeden worden steeds meer zichtbaar in Tanzania. Het Oost-Afrikaanse land is volop in ontwikkeling en er is nog veel meer te winnen.

Nederlandse bedrijven zijn momenteel actief betrokken bij de uitbreiding en de renovatie van Kilimanjaro International Airport. Hierdoor kan ingespeeld worden op het toenemende toerisme en worden de faciliteiten en logistieke mogelijkheden beter.

Daar Tanzania niet zelf over de financiële middelen voor dit soort publieke infrastructuurprojecten beschikt, verstrekt Nederland graag hulp. Projecten zoals deze komen niet alleen Tanzania ten goede, maar genereren ook handel voor de Nederlandse economie.

Ook richt het land zich op het ontwikkelen van nieuwe sectoren. De recente ontdekking van gas zal een grote inkomstenbron worden. Bloemen worden gekweekt vanwege het perfecte klimaat. Vooral het gebied rondom de Kilimanjaro leent zich hier uitstekend voor door de hoge ligging. En er liggen kansen voor afvalverwerkers, die zijn er schaars.

Benieuwd naar wat wij voor u kunnen betekenen? Business Development Director EMEA, Jaap van Dam, assisteert u graag bij het leggen van contacten, het vinden van de juiste routing en adviseren over de verschillende transportmogelijkheden.

Laatste nieuws

donderdag 21 mei 2026

Afvaarten geschrapt vanuit het Verre Oosten

Door overcapaciteit op diverse vaarroutes hebben rederijen zogenoemde blank sailings aangekondigd. Hierbij worden geplande afvaarten geschrapt.

donderdag 21 mei 2026

Toenemende druk op wereldwijde zeeroutes

De druk op internationale scheepvaartroutes neemt toe. Zowel bij het Panamakanaal als in de Straat van Hormuz lopen wachttijden, kosten en onzekerheden op.

donderdag 21 mei 2026

Uitbreiding team Jordex: Kenny, Rowen en Jurian

Bij Jordex zitten we niet stil. Terwijl de logistieke wereld altijd in beweging is, blijven ook wij bouwen aan een sterk team.

donderdag 21 mei 2026

Nieuwe kilometerheffing wegtransport per juli 2026

Per juli 2026 worden in Europese landen nieuwe regels ingevoerd voor vrachtverkeer. Daarbij krijgen vervoerders te maken met een kilometerheffing.

donderdag 21 mei 2026

Jordex opent kantoor in Veerhaven Rotterdam

Rhoon als kloppend hart, Rotterdam als sprekend gezicht.

dinsdag 14 april 2026

Nederlandse schepen in afwachting in Hormuz

Onzekerheid blijft rond Nederlandse schepen in de Straat van Hormuz. Bijna honderd schepen wachten op duidelijkheid.

maandag 11 mei 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

maandag 13 april 2026

Uitbreiding team Jordex: Anass en Samirah

Nieuwe gezichten, nieuwe energie! Bij Jordex blijven we bouwen aan ons team en daar horen natuurlijk ook nieuwe collega’s bij. We stellen ze graag aan je voor

Wij gebruiken cookies. Learn more