Geplaatst op:

Rol Nederlandse zuivelindustrie VAE

De Verenigde Arabische Emiraten en overige Golfstaten importeren momenteel nog 85-90% van al het voedsel. Nederland is grootleverancier van zuivelproducten.

Naast de olie en gassector is de voedselprocessingssector één van de hardst groeiende sectoren. In de zuivelindustrie richt men zich al steeds meer op zelfvoorziening.

Lokaal wordt er voornamelijk melk, yoghurt en een Arabisch zuivelproduct, genaamd Laban, geproduceerd. Bij deze producten wordt er minimaal op import geleund. Zo wordt bijvoorbeeld nog maar 24% van de melk ingevoerd.

Elke staat in de VAE kent één hoofd zuivelbedrijf en daarnaast zijn er diverse kleinere spelers die zich focussen op uitbreiding. Nederland exporteert veel technologie gerelateerde producten en halffabricaten. Daarnaast is Nederland de hoofdexporteur van kaas en komen verschillende soorten poedermelk voornamelijk uit de Europese Unie waaronder Nederland.

Ook bij Jordex zijn we actief in deze markt en zien we een stijgende lijn in de export. Wilt u hier meer informatie over of een boeking plaatsen neem dan gerust contact op met Kim mulder-Romeijn.

Laatste nieuws

maandag 13 juli 2026

Top-10 meest efficiënte havens ter wereld

De tien efficiëntste havens van dit jaar laten zien dat operationele discipline, digitalisering en strakke planning het verschil maken.

woensdag 15 juli 2026

Komkommertijd? Niet in de logistiek.

De zomer is begonnen. Koffers gaan richting de zon, maar ondertussen blijven de komkommers gewoon onderweg. En dat zijn er nogal wat.

woensdag 15 juli 2026

Uitbereiding team Jordex: Davey en Dennis

Nieuwe collega's betekenen nieuwe kennis en nieuwe energie. Davey en Dennis zijn gestart bij Jordex en brengen allebei mooie ervaring mee.

vrijdag 10 juli 2026

Wereldwijde havencongestie piekt

Meer dan 10% van de wereldwijde containervloot lag begin juli vast door extreme havencongestie. Het hoogste niveau in vier jaar.

vrijdag 19 juni 2026

Uitbreiding team Agencies Belgium: Tomislav, Ingmar en Glenn

Begin dit jaar openden we ons tweede Jordex Agencies kantoor. Met trots stellen we het team in Antwerpen aan jullie voor.

dinsdag 14 juli 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

vrijdag 19 juni 2026

Vooruitblik zeevracht: tijdig plannen blijft belangrijk

De beschikbaarheid van containers en ruimte op de schepen blijft beperkt, waardoor tijdig plannen belangrijker is dan ooit.

donderdag 18 juni 2026

Voorzichtig herstel in het Midden-Oosten

Na maanden van verstoringen lijken de eerste logistieke knelpunten in het Midden-Oosten langzaam af te nemen.

Wij gebruiken cookies. Learn more