Geplaatst op:

Rond de tafel met onze metaalspecialisten

Het verschepen van metalen is al jarenlang een specialiteit van ons, maar hoe zien onze collega's deze markt? Tijd voor een interview met onze metaalspecialisten.

Hoe zie jij de markt van de metaalbranche? Danny Maaskant vertelt: 'De metaalbranche is een dynamische, grote en door prijs gestuurde markt maar tegelijkertijd redelijk overzichtelijk. Er zijn verschillende factoren die bepalen of de goederen verkocht worden of dat ze nog op de werf blijven liggen. Een van deze factoren is de LME, London Metal Exchange, die wij dan ook met een schuin oog volgen, daarnaast heb je nog de euro/dollar koers en uiteraard de transportprijs.'

Wat vind jij leuk aan de metaalbranche? Wij als Jordex zijnde hebben een aandeel in de transportprijs om ervoor te zorgen dat onze klanten de deal tegen de juiste prijs kunnen maken met hun afnemers in onder andere China, India en Pakistan. Het adviseren van de klant in combinatie met het komen tot een juiste tariefstelling waardoor de deal doorgaat, geeft mij een goed gevoel en maakt deze branche zo leuk. Het is hierbij ook erg belangrijk om elkaars “business” te begrijpen en elkaar hierin te versterken,' vertelt Jan Dits.

Danny licht toe: 'Als de markten goed zijn kunnen er in één keer enorme volumes verscheept worden. Het is voor ons dan de uitdaging om dit in goede logistieke banen te leiden.'

Zijn er specifieke voorwaarden waarmee rekening gehouden moet worden tijdens het vervoeren van metalen? Danny vertelt: 'Niet elke rederij wenst metalen te verschepen, omdat de container wordt belast met het maximale gewicht. Daarnaast wordt er vaak verticaal geladen. Deze facetten kunnen schades aan de container veroorzaken. Ook gaat het bij metalen vaak om meerdere containers tegelijk en moeten wij vooraf de allocatie en ruimte op het schip geregeld hebben. Deze verschillende elementen zorgen voor beperking, maar maakt het voor mij uitdagend om de wens van de klant te realiseren.'

Wat verwacht je van de toekomst binnen deze branche? Jan vertelt: 'De toekomst is momenteel erg lastig te voorspellen. China heeft de regels voor scrap metal plastics zojuist aangescherpt, waardoor de markt onder druk wordt gezet. Exporteurs nemen nu een voorzichtige afwachtende houding aan tot hier meer duidelijkheid over is. China is een belangrijk toevoerland van metalen en de regelgeving van hen zal dan ook bepalend zijn voor de toekomst binnen deze branche.'

Bezoeken jullie ook belangrijke evenementen gericht op de metaalbranche? 'Ja, zeker!' roept Danny, 'wij zijn trouwe bezoekers van de BIR, een metaalbeurs die twee keer per jaar ergens ter wereld gehouden wordt. Daarnaast vertegenwoordigen wij Jordex ook op de metaalbeurzen MRF en BMR.'

Laatste nieuws

dinsdag 26 mei 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

donderdag 21 mei 2026

Afvaarten geschrapt vanuit het Verre Oosten

Door overcapaciteit op diverse vaarroutes hebben rederijen zogenoemde blank sailings aangekondigd. Hierbij worden geplande afvaarten geschrapt.

donderdag 21 mei 2026

Toenemende druk op wereldwijde zeeroutes

De druk op internationale scheepvaartroutes neemt toe. Zowel bij het Panamakanaal als in de Straat van Hormuz lopen wachttijden, kosten en onzekerheden op.

donderdag 21 mei 2026

Uitbreiding team Jordex: Kenny, Rowen en Jurian

Bij Jordex zitten we niet stil. Terwijl de logistieke wereld altijd in beweging is, blijven ook wij bouwen aan een sterk team.

donderdag 21 mei 2026

Nieuwe kilometerheffing wegtransport per juli 2026

Per juli 2026 worden in Europese landen nieuwe regels ingevoerd voor vrachtverkeer. Daarbij krijgen vervoerders te maken met een kilometerheffing.

donderdag 21 mei 2026

Jordex opent kantoor in Veerhaven Rotterdam

Rhoon als kloppend hart, Rotterdam als sprekend gezicht.

dinsdag 14 april 2026

Nederlandse schepen in afwachting in Hormuz

Onzekerheid blijft rond Nederlandse schepen in de Straat van Hormuz. Bijna honderd schepen wachten op duidelijkheid.

maandag 13 april 2026

Uitbreiding team Jordex: Anass en Samirah

Nieuwe gezichten, nieuwe energie! Bij Jordex blijven we bouwen aan ons team en daar horen natuurlijk ook nieuwe collega’s bij. We stellen ze graag aan je voor

Wij gebruiken cookies. Learn more