Geplaatst op:

Scheepstermen en -afkortingen - Deel II

In Deel I hebben jullie kennis kunnen nemen van een eerste greep van termen uit het scheepvaartwoordenboek. We hebben nog meer afkortingen en termen uit het vakjargon op een rijtje gezet.

LCL - Less than Container Load

Partijen goederen die in volume kleiner zijn dan de inhoud van een container. De container wordt gedeeld met verschillende leveranciers en/of ontvangers die naar dezelfde bestemming verschepen. Vind hier meer informatie over groupagetransport over zee. POL - Port of Loading De laadhaven van uw boeking. STC - Said To Contain De veronderstelde inhoud van de container. T/S - Transhipment Het lossen van lading uit een zee- of binnenschip, om het daarna te laden op een ander schip naar de haven van bestemming (POD). CAD - Cash Against Documents Een betalingswijze voor goederen waarbij de importeur pas na het voldoen aan de betalingsverplichtingen de documenten ontvangt waarmee hij de eigenaar wordt van de goederen. Een betalingswijze met grote zekerheid in het geval u nog weinig ervaring heeft opgedaan met de koper van de goederen.

Laatste nieuws

donderdag 16 juli 2026

Lage waterstanden: wat verandert er voor jouw zending?

Door lage waterstanden op de Nederlandse rivieren verandert de binnenvaart. Lees wat dit betekent voor capaciteit, planning en transportkosten.

maandag 13 juli 2026

Top-10 meest efficiënte havens ter wereld

De tien efficiëntste havens van dit jaar laten zien dat operationele discipline, digitalisering en strakke planning het verschil maken.

woensdag 15 juli 2026

Komkommertijd? Niet in de logistiek.

De zomer is begonnen. Koffers gaan richting de zon, maar ondertussen blijven de komkommers gewoon onderweg. En dat zijn er nogal wat.

woensdag 15 juli 2026

Uitbereiding team Jordex: Davey en Dennis

Nieuwe collega's betekenen nieuwe kennis en nieuwe energie. Davey en Dennis zijn gestart bij Jordex en brengen allebei mooie ervaring mee.

vrijdag 10 juli 2026

Wereldwijde havencongestie piekt

Meer dan 10% van de wereldwijde containervloot lag begin juli vast door extreme havencongestie. Het hoogste niveau in vier jaar.

vrijdag 19 juni 2026

Uitbreiding team Agencies Belgium: Tomislav, Ingmar en Glenn

Begin dit jaar openden we ons tweede Jordex Agencies kantoor. Met trots stellen we het team in Antwerpen aan jullie voor.

vrijdag 24 juli 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

vrijdag 19 juni 2026

Vooruitblik zeevracht: tijdig plannen blijft belangrijk

De beschikbaarheid van containers en ruimte op de schepen blijft beperkt, waardoor tijdig plannen belangrijker is dan ooit.

Wij gebruiken cookies. Learn more