Geplaatst op:

Sobere ramadan in coronatijd

Vrijdag 24 april is de ramadan gestart. Door het coronavirus ziet de heilige vastenmaand er dit jaar anders uit.

De ramadan gaat om bezinning, maar ook over verbondenheid. Tussen zonsopgang en zonsondergang wordt er gevast. Als de zon onder is, wordt het vasten verbroken en komen familie en vrienden traditiegetrouw samen voor het avondgebed en een uitgebreide maaltijd, iftar.

Veel landen in het Midden-Oosten zitten in een lockdown. Moskeeën zijn gesloten en mensen mogen niet samenkomen voor het avondgebed, een belangrijk moment voor moslims. Via social media proberen moskeeën mensen het ramadan-gevoel mee te geven. Er worden online bijeenkomsten en livestreams georganiseerd en mensen worden opgeroepen om het avondgebed op de vele platte daken van huizen te houden.

In de regio geldt in veel landen een avondklok. Tussen zeven uur 's avonds en zes uur 's morgens moet iedereen binnenblijven, maar tijdens de ramadan wordt dit iets verlengd. Mensen moeten dan om acht uur 's avonds binnen zijn.

Tijdens de ramadan zie je veel grote, lange eettafels die door moskeeën en lokale ondernemers op straat worden gezet. Minderbedeelden kunnen hier aanschuiven voor een gratis maaltijd, want de ramadan gaat ook over liefdadigheid. De tafels zijn dit jaar verboden, waardoor de heilige maand ook voor deze mensen een stuk soberder is.

Ook het einde van de ramadan zal niet, zoals gebruikelijk, gevierd kunnen worden. Tijdens Eid al-Fitr, beter bekend als Suikerfeest, komen familie en vrienden uit alle uithoeken van het land bij elkaar. Het is een uitbundig feest dat meerdere dagen duurt. Eid al-Fitr valt dit jaar op zondag 24 mei. Van 24 tot en met 26 mei is het een nationale vakantie waarin bedrijven gesloten zijn.

Laatste nieuws

dinsdag 21 oktober 2025

Out of Gauge Cargo: Specialistische maatwerk

Out of Gauge (OOG) cargo gaat over goederen die groter, langer of zwaarder zijn dan wat een standaardcontainer aankan.

maandag 20 oktober 2025

Achterstanden havens Rotterdam en Antwerpen door stakingen

Containerhavens in Rotterdam en Antwerpen liggen onder druk door stakingen, demonstraties en storm. Schepen wachten, terminals vol tot eind oktober

vrijdag 17 oktober 2025

Uitbreiding team Jordex: Demi, Lorenzo, Britt en Sebastiaan

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

donderdag 16 oktober 2025

Nieuw in JIT: AI Chat vindt je zending razendsnel!

We maken het je graag makkelijker. Daarom introduceren we AI Chat – je slimme assistent binnen het Jordex shipment overview.

donderdag 16 oktober 2025

VS voert heffingen in voor schepen met Chinese connectie

Sinds 14 oktober gelden in de VS nieuwe heffingen op Chinese schepen om de Chinese scheepsbouw te ontmoedigen.

dinsdag 14 oktober 2025

Jordex ploegsponsor WielerZesdaagse

Van 2 t/m 7 december 2025 verandert Rotterdam Ahoy in een arena vol topsport, spektakel en snelheid en is Jordex opnieuw ploegsponsor.

woensdag 08 oktober 2025

Staking sjorbedrijven Rotterdamse haven

In de Rotterdamse haven is woensdagmiddag 8 oktober een 48-uursstaking gestart bij sjorbedrijven.

dinsdag 23 september 2025

Uitbreiding Team Jordex:  Puk, Luciano, Milan en Matthijs

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor

Wij gebruiken cookies. Learn more