Geplaatst op:

Spoor Canada geblokkeerd

Het spoorverkeer in Canada wordt al weken geblokkeerd. Inheemse volken protesteren tegen de bouw van een oliepijpleiding die dwars door het gebied van de Wet'suwet'en-stam loopt.

De Wet'suwet'en zijn het niet eens met de aanleg van een bijna 700 kilometer lange gaspijplijn door hun traditionele land in het westen van Canada. Uit protest blokkeren ze belangrijke stukken spoor met pallets, tenten en vlaggen. Er zijn inmiddels al honderden goederen en passagiers treinritten geannuleerd.

De belangrijkste blokkade ligt in het oosten, tussen hoofdstad Ottawa en economisch centrum Toronto. Die route wordt afgesloten door een ander inheems volk. De Mohawks willen hiermee de Wet'suwet'en steunen.

Voor de Wet'suwet'en heeft het land wat geclaimd wordt door de Canadese regering een bijzondere betekenis. Het is een belangrijk onderdeel van hun identiteit. Ze wonen er, hun voorouders liggen er begraven en hun scheppingsverhalen komen eruit voort.

Goederen kunnen niet meer vervoerd worden, waardoor sommige gebieden met tekorten zitten en 1000 werknemers thuis moeten blijven. Transporten door het hele land zijn vertraagd. Klanten waarvan het transport vertraagd is zullen wij persoonlijk op de hoogte brengen.

Als alternatief kan er verscheept worden op Halifax of er kunnen containers vanuit Montreal vervoerd worden naar de eindbestemming in plaats van via Toronto. Vragen beantwoorden wij graag!

Laatste nieuws

maandag 05 oktober 2026

EUDR komt eraan: ben jij voorbereid?

De Europese Ontbossingsverordening (EUDR) komt eraan. De invoering is uitgesteld, maar de nieuwe verplichtingen voor bedrijven blijven staan.

maandag 05 oktober 2026

Golden Week: Vijf leuke weetjes

Terwijl wij de herfst ingaan, trekken miljoenen Chinezen eropuit. Deze nationale vakantieweek is ingevoerd om binnenlands toerisme en consumptie te stimuleren

maandag 05 oktober 2026

Uitbreiding team Jordex: Joey, Robin, Marcel, Ivo & Nathalie

We blijven in beweging. De afgelopen maand zijn er vijf nieuwe collega's gestart. Van projects en douane tot data en customer service.

maandag 05 oktober 2026

Van oceaanvaart tot het Oceanium van Diergaarde Blijdorp

Wist je dat het zeewater in het Oceanium van Diergaarde Blijdorp afkomstig is uit de Atlantische Oceaan? Maersk neem schoon water mee aan boord.

dinsdag 29 september 2026

Laagwatertoeslag ingevoerd

Het waterpeil van de Rijn heeft een historisch dieptepunt bereikt. Door de uitzonderlijk lage waterstanden kunnen binnenvaartschepen minder lading meenemen.

donderdag 17 september 2026

Minder schepen door het Panamakanaal

Het Panamakanaal is een belangrijke schakel tussen de Atlantische en de Grote Oceaan. Zo’n 5% van de wereldwijde zeehandel passeert via deze vaarroute.

donderdag 17 september 2026

Jordex Projects en Chartering bestaat 6 jaar

Zes jaar geleden begon Jordex Projects & Chartering, oftewel JPC. Sindsdien zijn er heel wat bijzondere ladingen, routes en projecten voorbijgekomen.

woensdag 16 september 2026

Wachturen: meer dan alleen de lostijd

Wachturen bij wegtransport ontstaan door wachttijd bij laden of lossen en kunnen extra kosten veroorzaken.

Wij gebruiken cookies. Learn more