Geplaatst op:

Staatsbezoek president Costa Rica

Afgelopen maand was President Luis Guillermo Solís van Costa Rica in Nederland voor een staatsbezoek. Wij hadden de eer om hem te ontmoeten tijdens een zakenlunch.

Het doel van het staatsbezoek was om de handel tussen Nederland en Costa Rica verder te bevorderen. President Solís kwam samen met vertegenwoordigers van de Costa Ricaanse privésector en bedrijven.

Onderdeel van het bezoek was een lunch waarvoor diverse Nederlandse bedrijven werden uitgenodigd om de zakelijke kansen tussen de twee landen te bespreken. Gezien onze activiteiten in Costa Rica mocht Jordex ook aanschuiven.

Nederland is de grootste exportbestemming voor Costa Ricaanse producten in Europa. Costa Rica staat bekend om de export van tropisch fruit en koffie. Dankzij diversificatie de afgelopen jaren is het land sterk geworden in de export van diverse agrarische, medische, elektronische en voedingsproducten. Ook wordt er vanuit Nederland veel naar Costa Rica geëxporteerd, zoals bijvoorbeeld voedingsmiddelen, ijzer, stalen buizen en banden.

De totale export van Costa Rica groeide vorig jaar met 6%. Costa Rica wordt door meerdere redenen gezien als een land met veel kansen en potentieel. Ten eerste is Costa Rica een hoger midden-inkomensland met een goed opgeleide beroepsbevolking en waarvoor investeringen door de regering worden gestimuleerd. Volgens verschillende metingen heeft Costa Rica het beste onderwijs en medische zorg van Latijns-Amerika. Ook wat betreft duurzame energie is Costa Rica wereldwijd een koploper .

Om de logistieke aspecten van handel verder te faciliteren, wordt er momenteel ook geïnvesteerd in de bouw van de Container Terminal van Moín (TCM). Voor dit project in Puerto Moin - één van de belangrijkste havens van Costa Rica - wordt samengewerkt met het Nederlandse terminalbedrijf APM Terminals.

Laatste nieuws

maandag 05 oktober 2026

EUDR komt eraan: ben jij voorbereid?

De Europese Ontbossingsverordening (EUDR) komt eraan. De invoering is uitgesteld, maar de nieuwe verplichtingen voor bedrijven blijven staan.

maandag 05 oktober 2026

Golden Week: Vijf leuke weetjes

Terwijl wij de herfst ingaan, trekken miljoenen Chinezen eropuit. Deze nationale vakantieweek is ingevoerd om binnenlands toerisme en consumptie te stimuleren

maandag 05 oktober 2026

Uitbreiding team Jordex: Joey, Robin, Marcel, Ivo & Nathalie

We blijven in beweging. De afgelopen maand zijn er vijf nieuwe collega's gestart. Van projects en douane tot data en customer service.

maandag 05 oktober 2026

Van oceaanvaart tot het Oceanium van Diergaarde Blijdorp

Wist je dat het zeewater in het Oceanium van Diergaarde Blijdorp afkomstig is uit de Atlantische Oceaan? Maersk neem schoon water mee aan boord.

dinsdag 29 september 2026

Laagwatertoeslag ingevoerd

Het waterpeil van de Rijn heeft een historisch dieptepunt bereikt. Door de uitzonderlijk lage waterstanden kunnen binnenvaartschepen minder lading meenemen.

donderdag 17 september 2026

Minder schepen door het Panamakanaal

Het Panamakanaal is een belangrijke schakel tussen de Atlantische en de Grote Oceaan. Zo’n 5% van de wereldwijde zeehandel passeert via deze vaarroute.

donderdag 17 september 2026

Jordex Projects en Chartering bestaat 6 jaar

Zes jaar geleden begon Jordex Projects & Chartering, oftewel JPC. Sindsdien zijn er heel wat bijzondere ladingen, routes en projecten voorbijgekomen.

woensdag 16 september 2026

Wachturen: meer dan alleen de lostijd

Wachturen bij wegtransport ontstaan door wachttijd bij laden of lossen en kunnen extra kosten veroorzaken.

Wij gebruiken cookies. Learn more