Geplaatst op:

Tolwegennet Duitsland flink uitgebreid

Maakt u gebruik van voor- of natransport via Duitsland als aanvulling op uw transport? Vanaf 1 juli 2018 gaat Duitsland naast Autobahnen ook tol heffen op alle Bundesstraßen (2x2 rijbanen) voor vrachtwagens.

In juli 2015 is het mautplichtige (tolplichtige) wegennetwerk al met 11.000 km uitgebreid. Per 1 juli 2018 bedraagt het wegennetwerk waarover tol betaald moet worden circa 55.000 km. Bekijk de wegenkaart van Duitsland met daarin alle huidige tolwegen.

Voor voertuigen met een toegestane maximum massa van 7,5 ton of meer wordt er een tolheffing berekend. Dit jaar wordt er mogelijk beoordeeld of de ondergrens van 7,5 ton naar 3,5 ton zal worden gebracht.

De kosten die gepaard gaan met de tolheffing worden doorberekend aan de klant. Voor vragen hierover kunt u terecht bij onze Intermodal Manager Robert den Haan.

 

Laatste nieuws

maandag 05 oktober 2026

EUDR komt eraan: ben jij voorbereid?

De Europese Ontbossingsverordening (EUDR) komt eraan. De invoering is uitgesteld, maar de nieuwe verplichtingen voor bedrijven blijven staan.

maandag 05 oktober 2026

Golden Week: Vijf leuke weetjes

Terwijl wij de herfst ingaan, trekken miljoenen Chinezen eropuit. Deze nationale vakantieweek is ingevoerd om binnenlands toerisme en consumptie te stimuleren

maandag 05 oktober 2026

Uitbreiding team Jordex: Joey, Robin, Marcel, Ivo & Nathalie

We blijven in beweging. De afgelopen maand zijn er vijf nieuwe collega's gestart. Van projects en douane tot data en customer service.

maandag 05 oktober 2026

Van oceaanvaart tot het Oceanium van Diergaarde Blijdorp

Wist je dat het zeewater in het Oceanium van Diergaarde Blijdorp afkomstig is uit de Atlantische Oceaan? Maersk neem schoon water mee aan boord.

dinsdag 29 september 2026

Laagwatertoeslag ingevoerd

Het waterpeil van de Rijn heeft een historisch dieptepunt bereikt. Door de uitzonderlijk lage waterstanden kunnen binnenvaartschepen minder lading meenemen.

donderdag 17 september 2026

Minder schepen door het Panamakanaal

Het Panamakanaal is een belangrijke schakel tussen de Atlantische en de Grote Oceaan. Zo’n 5% van de wereldwijde zeehandel passeert via deze vaarroute.

donderdag 17 september 2026

Jordex Projects en Chartering bestaat 6 jaar

Zes jaar geleden begon Jordex Projects & Chartering, oftewel JPC. Sindsdien zijn er heel wat bijzondere ladingen, routes en projecten voorbijgekomen.

woensdag 16 september 2026

Wachturen: meer dan alleen de lostijd

Wachturen bij wegtransport ontstaan door wachttijd bij laden of lossen en kunnen extra kosten veroorzaken.

Wij gebruiken cookies. Learn more