Geplaatst op:

Vereisten rondom het uitvoerdocument

Exporteert u goederen met bestemming buiten de EU? Dan moet u tijdig een uitvoeraangifte doen bij de Nederlandse Douane met behulp van het uitvoerdocument. Wij stellen u graag op de hoogte van de vereisten rondom het document.

Indien wij uw exportdocumentatie verzorgen, willen wij u erop wijzen rekening te houden met de volgende punten, zodat wij ervoor kunnen zorgen dat de documentatie opgemaakt en geregistreerd is voordat de container arriveert op de terminal.

Op de aangeleverde factuur en paklijst moet te allen tijde de HS-code per product worden vermeld;
het gewicht en aantal colli dient u per HS-code (per product) te noteren;
wij dienen de invoice en paklijst vóór belading te hebben ontvangen van u als exporteur. Mocht u nog niet exact weten wat er geladen wordt, is het ook mogelijk om in overleg een proforma factuur op te stellen;
de vervoerder dient de laadlocatie niet te verlaten voordat het uitvoerdocument is opgesteld en vrijgegeven is door de douane. Het aangeven van goederen op de terminal wordt niet langer meer geaccepteerd;
als uw goederen in Duitsland zijn geladen is het vereist om de invoice en paklijst zelfs 48 uur van tevoren bij ons aan te leveren.

Behandelt u de documentatie liever zelf? Dan willen wij u erop wijzen om de exportdocumenten vroegtijdig te registreren in Portbase, om wachturen op te terminals te voorkomen.

Heeft u vragen over het opmaken, aanleveren of registreren van het uitvoerdocument? Neem dan contact op met ons Customer Service Department.

Laatste nieuws

woensdag 02 september 2026

ACD verplicht voor Kenia

Nieuwe regels voor containerzendingen naar Kenia vragen om extra voorbereiding. ACD verplicht voor containerzendingen.

maandag 14 september 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

woensdag 26 augustus 2026

Europa wil aanpak voor laagwater

Laagwater is geen tijdelijk probleem meer. De ESC roept de Europese Commissie daarom op om met een Europees laagwaterplan te komen

woensdag 26 augustus 2026

Jordex Air Cargo opnieuw in de Top 50 van NL luchtvracht

Net als vorig jaar staan we met plek 41 stevig gevestigd in de top 50 van de grootste luchtvrachexpediteurs van Nederland.

woensdag 26 augustus 2026

Uitbreiding team Jordex: welkom nieuwe collega's

Nieuwe collega's betekenen nieuwe kennis, ervaring en energie. De afgelopen periode zijn verschillende nieuwe collega's gestart bij Jordex.

woensdag 26 augustus 2026

Congestie Rotterdam verwacht in oktober

De druk op de Rotterdamse haven loopt richting het najaar verder op. Voor oktober wordt rekening gehouden met een nieuwe congestiegolf.

woensdag 05 augustus 2026

Havenstaking Rotterdam 4 september

FNV Havens heeft een havenstaking aangekondigd op vrijdag 4 september.

donderdag 16 juli 2026

Lage waterstanden: wat verandert er voor jouw zending?

Door lage waterstanden op de Nederlandse rivieren verandert de binnenvaart. Lees wat dit betekent voor capaciteit, planning en transportkosten.

Wij gebruiken cookies. Learn more