Geplaatst op:

Vereisten rondom het uitvoerdocument

Exporteert u goederen met bestemming buiten de EU? Dan moet u tijdig een uitvoeraangifte doen bij de Nederlandse Douane met behulp van het uitvoerdocument. Wij stellen u graag op de hoogte van de vereisten rondom het document.

Indien wij uw exportdocumentatie verzorgen, willen wij u erop wijzen rekening te houden met de volgende punten, zodat wij ervoor kunnen zorgen dat de documentatie opgemaakt en geregistreerd is voordat de container arriveert op de terminal.

Op de aangeleverde factuur en paklijst moet te allen tijde de HS-code per product worden vermeld;
het gewicht en aantal colli dient u per HS-code (per product) te noteren;
wij dienen de invoice en paklijst vóór belading te hebben ontvangen van u als exporteur. Mocht u nog niet exact weten wat er geladen wordt, is het ook mogelijk om in overleg een proforma factuur op te stellen;
de vervoerder dient de laadlocatie niet te verlaten voordat het uitvoerdocument is opgesteld en vrijgegeven is door de douane. Het aangeven van goederen op de terminal wordt niet langer meer geaccepteerd;
als uw goederen in Duitsland zijn geladen is het vereist om de invoice en paklijst zelfs 48 uur van tevoren bij ons aan te leveren.

Behandelt u de documentatie liever zelf? Dan willen wij u erop wijzen om de exportdocumenten vroegtijdig te registreren in Portbase, om wachturen op te terminals te voorkomen.

Heeft u vragen over het opmaken, aanleveren of registreren van het uitvoerdocument? Neem dan contact op met ons Customer Service Department.

Laatste nieuws

dinsdag 26 mei 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

donderdag 21 mei 2026

Afvaarten geschrapt vanuit het Verre Oosten

Door overcapaciteit op diverse vaarroutes hebben rederijen zogenoemde blank sailings aangekondigd. Hierbij worden geplande afvaarten geschrapt.

donderdag 21 mei 2026

Toenemende druk op wereldwijde zeeroutes

De druk op internationale scheepvaartroutes neemt toe. Zowel bij het Panamakanaal als in de Straat van Hormuz lopen wachttijden, kosten en onzekerheden op.

donderdag 21 mei 2026

Uitbreiding team Jordex: Kenny, Rowen en Jurian

Bij Jordex zitten we niet stil. Terwijl de logistieke wereld altijd in beweging is, blijven ook wij bouwen aan een sterk team.

donderdag 21 mei 2026

Nieuwe kilometerheffing wegtransport per juli 2026

Per juli 2026 worden in Europese landen nieuwe regels ingevoerd voor vrachtverkeer. Daarbij krijgen vervoerders te maken met een kilometerheffing.

donderdag 21 mei 2026

Jordex opent kantoor in Veerhaven Rotterdam

Rhoon als kloppend hart, Rotterdam als sprekend gezicht.

dinsdag 14 april 2026

Nederlandse schepen in afwachting in Hormuz

Onzekerheid blijft rond Nederlandse schepen in de Straat van Hormuz. Bijna honderd schepen wachten op duidelijkheid.

maandag 13 april 2026

Uitbreiding team Jordex: Anass en Samirah

Nieuwe gezichten, nieuwe energie! Bij Jordex blijven we bouwen aan ons team en daar horen natuurlijk ook nieuwe collega’s bij. We stellen ze graag aan je voor

Wij gebruiken cookies. Learn more