Geplaatst op:

Vijf weetjes over de Ramadan

Het vasten verbreken met het eten van een oneven aantal dadels, hoe wens je een moslim een gezegende Ramadan en heb jij al gehoord van het fenomeen Ramadan Rush?

Wanneer de maan de vorm van een sikkel aanneemt begint de Ramadan en vasten moslims een maand lang tussen zonsopgang en zonsondergang. Dit jaar is dat op donderdag 23 maart.

Wij zetten vijf weetjes op een rij om meer te weten te komen over deze maand.

  • Het vasten wordt dagelijks verbroken met het eten van een dadel tijdens de eerste maaltijd van de dag na zonsondergang, ook wel Iftar genoemd. Naast suikers bevatten dadels essentiële koolhydraten en vezels die het lichaam een boost geven en helpen te herstellen van het vasten. De traditie stamt af van profeet Mohammed die altijd een oneven aantal dadels at en een glas melk dronk om de honger te stillen.

  • Het eerste gebed van de dag wordt Fajr genoemd en het laatste Isha.

  • Rijke bevolking uit het Midden-Oosten reist rondom het Suikerfeest af naar shopsteden zoals Londen, Parijs en Milaan om cadeaus in te slaan bij luxe designer merken. Dit fenomeen wordt ook wel Ramadan Rush genoemd.

  • Tijdens de Ramadan mogen vrouwen wel gebruik maken van gezichtcrèmes en henna, maar niet van make-up als het schade brengt aan het gezicht. Daarnaast mag make-up dat geen schade aan het gezicht brengt alleen binnen huis gebruikt worden.

  • Tussen zonsondergang en zonsopgang is het niet de bedoeling dat moslims zoveel eten als ze willen. Ook dan dienen ze bescheiden en bewuste keuzes te maken, waardoor ze vaak voor een lichte maaltijd kiezen.

Wil je een moslim een succesvolle of gezegende Ramadan wensen? Zeg dan ‘Ramadan Mubarak’ of 'Ramadan Kareem'.

maandag 05 oktober 2026

EUDR komt eraan: ben jij voorbereid?

De Europese Ontbossingsverordening (EUDR) komt eraan. De invoering is uitgesteld, maar de nieuwe verplichtingen voor bedrijven blijven staan.

maandag 05 oktober 2026

Golden Week: Vijf leuke weetjes

Terwijl wij de herfst ingaan, trekken miljoenen Chinezen eropuit. Deze nationale vakantieweek is ingevoerd om binnenlands toerisme en consumptie te stimuleren

maandag 05 oktober 2026

Uitbreiding team Jordex: Joey, Robin, Marcel, Ivo & Nathalie

We blijven in beweging. De afgelopen maand zijn er vijf nieuwe collega's gestart. Van projects en douane tot data en customer service.

maandag 05 oktober 2026

Van oceaanvaart tot het Oceanium van Diergaarde Blijdorp

Wist je dat het zeewater in het Oceanium van Diergaarde Blijdorp afkomstig is uit de Atlantische Oceaan? Maersk neem schoon water mee aan boord.

dinsdag 29 september 2026

Laagwatertoeslag ingevoerd

Het waterpeil van de Rijn heeft een historisch dieptepunt bereikt. Door de uitzonderlijk lage waterstanden kunnen binnenvaartschepen minder lading meenemen.

donderdag 17 september 2026

Minder schepen door het Panamakanaal

Het Panamakanaal is een belangrijke schakel tussen de Atlantische en de Grote Oceaan. Zo’n 5% van de wereldwijde zeehandel passeert via deze vaarroute.

donderdag 17 september 2026

Jordex Projects en Chartering bestaat 6 jaar

Zes jaar geleden begon Jordex Projects & Chartering, oftewel JPC. Sindsdien zijn er heel wat bijzondere ladingen, routes en projecten voorbijgekomen.

woensdag 16 september 2026

Wachturen: meer dan alleen de lostijd

Wachturen bij wegtransport ontstaan door wachttijd bij laden of lossen en kunnen extra kosten veroorzaken.

Wij gebruiken cookies. Learn more