Geplaatst op:

Vijf weetjes over de Ramadan

Het vasten verbreken met het eten van een oneven aantal dadels, hoe wens je een moslim een gezegende Ramadan en heb jij al gehoord van het fenomeen Ramadan Rush?

Wanneer de maan de vorm van een sikkel aanneemt begint de Ramadan en vasten moslims een maand lang tussen zonsopgang en zonsondergang. Dit jaar is dat op donderdag 23 maart.

Wij zetten vijf weetjes op een rij om meer te weten te komen over deze maand.

  • Het vasten wordt dagelijks verbroken met het eten van een dadel tijdens de eerste maaltijd van de dag na zonsondergang, ook wel Iftar genoemd. Naast suikers bevatten dadels essentiële koolhydraten en vezels die het lichaam een boost geven en helpen te herstellen van het vasten. De traditie stamt af van profeet Mohammed die altijd een oneven aantal dadels at en een glas melk dronk om de honger te stillen.

  • Het eerste gebed van de dag wordt Fajr genoemd en het laatste Isha.

  • Rijke bevolking uit het Midden-Oosten reist rondom het Suikerfeest af naar shopsteden zoals Londen, Parijs en Milaan om cadeaus in te slaan bij luxe designer merken. Dit fenomeen wordt ook wel Ramadan Rush genoemd.

  • Tijdens de Ramadan mogen vrouwen wel gebruik maken van gezichtcrèmes en henna, maar niet van make-up als het schade brengt aan het gezicht. Daarnaast mag make-up dat geen schade aan het gezicht brengt alleen binnen huis gebruikt worden.

  • Tussen zonsondergang en zonsopgang is het niet de bedoeling dat moslims zoveel eten als ze willen. Ook dan dienen ze bescheiden en bewuste keuzes te maken, waardoor ze vaak voor een lichte maaltijd kiezen.

Wil je een moslim een succesvolle of gezegende Ramadan wensen? Zeg dan ‘Ramadan Mubarak’ of 'Ramadan Kareem'.

maandag 08 december 2025

Uitbreiding team Jordex: Fleur, Jurriaan, Meike

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

dinsdag 09 december 2025

Tijdelijke vertraging bij keuringen van gevogelte

Importeurs van veterinaire of keurplichtige goederen kunnen op dit moment te maken krijgen met langere doorlooptijden bij de keuringen.

maandag 08 december 2025

Wachttijden lopen op: wegvervoerders trekken aan de bel

Het is extreem druk in de Rotterdamse haven, waardoor ritten van wegvervoerders vertragen of zelfs stilvallen.

vrijdag 05 december 2025

Beperkte scheepscapaciteit aanloop Chinees Nieuwjaar 2026

Op 17 februari 2026 begint voor Chinezen en Hongkongers het jaar van het paard. Deze nationale vakantie is iets om als importeur nu al rekening mee te houden.

woensdag 03 december 2025

ETS-toeslag stijgt per 1 januari 2026

Per 2024 is de maritieme sector toegetreden tot de EU ETS. In 2024 is 40% van de CO2-uitstoot belast, in 2025 70% en vanaf 1 januari 2026 de volle 100%.

donderdag 13 november 2025

Uitbreiding team Jordex: Yannick en Valentina

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

woensdag 12 november 2025

Grootste schip in twee jaar vaart door Suezkanaal

Het Suezkanaal ziet weer meer scheepvaartverkeer. Langzaam keren steeds meer grote containerschepen terug naar deze belangrijke vaarroute.

woensdag 12 november 2025

Jordex-duo Hoppezak en Dorenbos: klaar om Ahoy te veroveren!

Voor de vierde keer op rij jaar prijkt Vincent Hoppezak met het Jordex logo op de wielerbaan. Dit jaar met een nieuwe bondgenoot: Yanne Dorenbos.

Wij gebruiken cookies. Learn more