Geplaatst op:

Voedselzekerheid Egypte onder druk

De voedselzekerheid in Egypte staat onder hoge druk en de klimaatveranderingen zorgen voor kortere productieseizoenen. De ontwikkelingen waar de Egyptische overheid zich voor in wilt gaan zetten biedt mogelijkheden voor buitenlandse investeerders.

Egypte behoort tot de top tien van 's werelds grootste producenten van gekweekte vis en is een grote exporteur van pluimvee. Echter gaat 50% van overige eigen productie verloren voordat het de markt bereikt, waardoor ruim 60% van het voedsel in Egypte wordt geĆÆmporteerd.

Er worden veel zuivelproducten geĆÆmporteerd. Slechts 15% wordt in eigen land geproduceerd. Naast zuivel bestaat de import veelal uit tarwe voor brood en soja en mais voor de veevoederindustrie. Ondanks dat Egypte een grote productie heeft aan consumptieaardappelen, worden deze niet als basis voedsel genuttigd. Het productieverlies heeft te maken met een groeiende jonge bevolking (2,6% per jaar)Ā en waterschaarste. Binnen 30 jaar zal de Egyptische bevolking verdubbeld zijn. Aangezien andere landen die aan de Nijl grenzen dezelfde prognose hebben, zal de druk op het gebruik van het water uit deze rivier alleen maar toenemen.

De Egyptische overheid heeft plannen om met de voedselzekerheid aan de slag te gaan. De regering zet in op efficiƫnt watergebruik, ontwikkelen van land in de woestijn, het tegengaan van verzilting en grootschalige introductie van bedekte teelt. Momenteel wordt water uit de Nijldelta hergebruikt, wat zorgt voor zoutaccumulatie en verzilting van de landbouwgrond.

Nederland zet met het nieuwe beleid voor buitenlandse handel in op meer samenwerking in onder andere watermanagement. Maar ook op de ontwikkeling van een nieuw voedselzekerheidsprogramma waarbij de horticultuur een belangrijke rol kan spelen. Kleineren producenten hebben vaak problemen met het koelen. Van groot belang is dan ook dat er meer samengewerkt zal gaan worden in koelketens, transport, opslag en distributie.

Laatste nieuws

donderdag 09 april 2026

Hoge vraag zorgt voor druk op luchtvrachtcapaciteit

De wereldwijde luchtvrachtmarkt staat momenteel onder druk. De aanhoudend hoge vraag zorgt ervoor dat capaciteit snel wordt ingevuld en tarieven stijgen.

dinsdag 07 april 2026

Wegvervoerders slaan handen ineen tegen wachttijden ECT

Oplopende wachttijden zorgen voor onrust in het containervervoer. Vervoerders uit Rotterdam vragen om snellere doorstroming, gesprekken met ECT volgen opnieuw

vrijdag 10 april 2026

Voorzichtig herstel in de Straat van Hormuz

Na het staakt-het-vuren tussen de VS en Iran is de Straat van Hormuz tijdelijk weer open voor scheepvaart.

donderdag 09 april 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

dinsdag 17 maart 2026

CER-TEX: wat betekent dit voor jouw import en logistiek?

Op 2 maart heeft de EU een grote stap gezet in het digitaliseren van grensprocessen. Met CER-TEX wordt het invoerproces een stuk sneller en efficiƫnter.

dinsdag 17 maart 2026

Jordex x Delft Solar Team

Jordex is een partnership aangegaan met het Delft Solar Team en daar zijn we best trots op. Wij gaan het team ondersteunen als dƩ logistieke partner.

maandag 16 maart 2026

Golfcrisis zet wereldwijde containervaart onder druk

Omgeleide containerstromen uit de Golfregio zorgen voor extra druk op alternatieve havens, waardoor er congestie dreigt bij grote overslaghubs in Aziƫ.

maandag 16 maart 2026

Uitbreiding team Jordex: Stefan, Jimmy en Kimon

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

Wij gebruiken cookies. Learn more