Geplaatst op:

Wegen containers verplicht per 1 juli 2016

Met ingang van 1 juli 2016 wordt het wegen van containers voordat ze aan boord van een zeeschip worden geladen verplicht. De wijziging komt voort uit het SOLAS-verdrag (Internationaal Verdrag voor de beveiliging van mensenlevens op zee - International Convention for the Safety of Life at Sea, SOLAS).

De verlader is verantwoordelijk voor de opgave van het juiste gewicht. Die moet daarom het brutogewicht (VGM – Verified Gross Mass) kunnen verifiĂ«ren.

Voor het bepalen van de VGM zijn twee manieren vastgelegd:

  1. Door de beladen container fysiek te wegen door middel van een gecertificeerde weegwerktuig.

  2. Door het toepassen van een goedgekeurde berekeningswijze; het optellen van het gewicht van lading, verpakkingsmateriaal, stuwagemateriaal en leeg containergewicht (tare weight container). Ook hier dienen de gewichten van de individuele pakstukken vastgesteld te zijn door te wegen met gekalibreerde en gecertificeerde weegschalen.

De weegplicht is in het leven geroepen om onder andere te voorkomen dat de stabiliteit van zeeschepen in gevaar komt en de hoeveelheid containers aan boord te zwaar zijn. Indien de werkelijke gewichten van containers die aan boord geplaatst zijn niet overeenkomen met de in de scheepsdocumenten door de verlader opgegeven bruto gewichten kunnen dit soort situaties ontstaan.

Laatste nieuws

donderdag 16 juli 2026

Lage waterstanden: wat verandert er voor jouw zending?

Door lage waterstanden op de Nederlandse rivieren verandert de binnenvaart. Lees wat dit betekent voor capaciteit, planning en transportkosten.

maandag 13 juli 2026

Top-10 meest efficiënte havens ter wereld

De tien efficiëntste havens van dit jaar laten zien dat operationele discipline, digitalisering en strakke planning het verschil maken.

woensdag 15 juli 2026

Komkommertijd? Niet in de logistiek.

De zomer is begonnen. Koffers gaan richting de zon, maar ondertussen blijven de komkommers gewoon onderweg. En dat zijn er nogal wat.

woensdag 15 juli 2026

Uitbereiding team Jordex: Davey en Dennis

Nieuwe collega's betekenen nieuwe kennis en nieuwe energie. Davey en Dennis zijn gestart bij Jordex en brengen allebei mooie ervaring mee.

vrijdag 10 juli 2026

Wereldwijde havencongestie piekt

Meer dan 10% van de wereldwijde containervloot lag begin juli vast door extreme havencongestie. Het hoogste niveau in vier jaar.

vrijdag 19 juni 2026

Uitbreiding team Agencies Belgium: Tomislav, Ingmar en Glenn

Begin dit jaar openden we ons tweede Jordex Agencies kantoor. Met trots stellen we het team in Antwerpen aan jullie voor.

dinsdag 14 juli 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

vrijdag 19 juni 2026

Vooruitblik zeevracht: tijdig plannen blijft belangrijk

De beschikbaarheid van containers en ruimte op de schepen blijft beperkt, waardoor tijdig plannen belangrijker is dan ooit.

Wij gebruiken cookies. Learn more