Geplaatst op:

West-Afrikaanse sancties tegen Mali

De Economische Gemeenschap van West-Afrikaanse Staten (ECOWAS) heeft sancties ingevoerd tegen Mali. De maatregelen zijn er omdat de beloofde verkiezingen voor dit jaar uitgesteld zijn.

ECOWAS heeft in december vorig jaar al aangegeven dat er sancties zouden volgen als de democratie niet tegen eind februari hersteld zou worden door nieuwe verkiezingen. Mali heeft daarop gereageerd dat de verkiezingen pas over vier jaar zullen plaatsvinden. Na de bijeenkomst op 9 januari tussen de staatshoofden van ECOWAS zijn de volgende sancties per direct ingegaan:

  • De tegoeden van Mali binnen de BCEAO en commerciĆ«le banken in ECOWAS zijn bevroren

  • Het land is geschorst voor alle hulp die wordt betaald via het BIDC en de BOAD

  • Landen die leden van ECOWAS zijn zullen hun ambassadeurs in Bamako terugroepen

  • Sluitingen van lucht- en landgrenzen tussen ECOWAS-landen en Mali

  • Opschorting van alle commerciĆ«le transacties tussen ECOWAS-landen en Mali (behalve essentiĆ«le consumptiegoederen, farmaceutische producten, medische benodigdheden en apparatuur, inclusief materialen voor de controle van Covid 19, aardolie- en elektriciteitsproducten)

Ondanks dat deze maatregelen voornamelijk effect hebben op de ontvanger, willen we je wel vragen hier rekening mee te houden. Voor vragen of meer informatie kun je contact opnemen met Joey.

maandag 13 juli 2026

Top-10 meest efficiƫnte havens ter wereld

De tien efficiƫntste havens van dit jaar laten zien dat operationele discipline, digitalisering en strakke planning het verschil maken.

woensdag 15 juli 2026

Komkommertijd? Niet in de logistiek.

De zomer is begonnen. Koffers gaan richting de zon, maar ondertussen blijven de komkommers gewoon onderweg. En dat zijn er nogal wat.

woensdag 15 juli 2026

Uitbereiding team Jordex: Davey en Dennis

Nieuwe collega's betekenen nieuwe kennis en nieuwe energie. Davey en Dennis zijn gestart bij Jordex en brengen allebei mooie ervaring mee.

vrijdag 10 juli 2026

Wereldwijde havencongestie piekt

Meer dan 10% van de wereldwijde containervloot lag begin juli vast door extreme havencongestie. Het hoogste niveau in vier jaar.

vrijdag 19 juni 2026

Uitbreiding team Agencies Belgium: Tomislav, Ingmar en Glenn

Begin dit jaar openden we ons tweede Jordex Agencies kantoor. Met trots stellen we het team in Antwerpen aan jullie voor.

dinsdag 14 juli 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

vrijdag 19 juni 2026

Vooruitblik zeevracht: tijdig plannen blijft belangrijk

De beschikbaarheid van containers en ruimte op de schepen blijft beperkt, waardoor tijdig plannen belangrijker is dan ooit.

donderdag 18 juni 2026

Voorzichtig herstel in het Midden-Oosten

Na maanden van verstoringen lijken de eerste logistieke knelpunten in het Midden-Oosten langzaam af te nemen.

Wij gebruiken cookies. Learn more